Žuvis medyje : psichologo atsakymai į gyvenimo klausimus

Žuvis medyje : psichologo atsakymai į gyvenimo klausimus

Psichologės-psichoterapeutės Linos Vėželienės labai gerai įvertintos knygos „7 didžiosios nuodėmės psichologo kabinete“ nauja knyga „Žuvis medyje. Psichologo atsakymai į gyvenimo klausimus“. Didžiulė šios knygos vertė – autentiškos žmonių istorijos, autorė atsako į žmonių užduodamus klausimus. Daug šioje knygoje ir dėmesio dabartinei mūsų situacijai. L. Vėželienė pastebi, kad ryškiausias pandemijos padarinys – išaugęs pyktis, nes tiesiog neturime, kur išsikrauti, nukreipti jo. Ką su tuo daryti?

Kaip žuvis vandenyje“ – įprasta sakyti apie žmogų, kuris yra savo vietoje ir puikiai jaučiasi. O kas, jei žmogui negera, jei jis jaučiasi lyg ne savo vietoje? Kas, jei jis jaučiasi lyg žuvis… medyje? Žmonės dažnai atsiduria situacijose, kurios kelia stresą, didina nerimo lygį, provokuoja vidinius konfliktus tarp proto ir jausmų, tarp „reikia“ ir „noriu“. Mes kaip ta žuvis nuolatos verčiame lipti save į medį ir stebimės, kodėl vis daugėja problemų, kodėl nepavyksta suvaldyti emocijų, kodėl šlyja santykiai su artimaisiais, kodėl sutinkame vis „ne tuos“, dirbame „ne ten“; kodėl gyvenime trūksta džiaugsmo, meilės, ramybės ir netgi noro ką nors keisti… Jums pažįstama ši būsena? Tuomet sveiki įlipę į medį! O dabar metas iš jo ropštis ir grįžti į psichologinės gerovės vandenis.

Lina Vėželienė – psichologė-psichoterapeutė, pedagogė, knygos „Septynios didžiosios nuodėmės psichologo kabinete“ („Tyto alba“, 2018 m.), tinklaraščio „Gyvoji psichologija“ ir daugybės psichologinių straipsnių autorė. Konsultuoja individualiai, vadovauja psichoterapinėms, profesinio augimo ir šokio terapijos grupėms. Gyvena ir dirba Vilniuje.

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *