Žalio turisto užrašai : į Afriką – atvira širdimi…

Žalio turisto užrašai : į Afriką – atvira širdimi…

„Žalio turisto užrašai: į Afriką – atvira širdimi…“ – naujas rašytojos, žurnalistės Rasos Rožinskienės pasakojimas apie nepakartojamus šeimos nuotykius egzotiškoje Afrikoje. Knygos veikėjai – savarankiškai keliaujanti Rasos šeima. Galbūt skaitytojams kyla klausimas, ką reiškia „į Afriką – atvira širdimi“. Autorė pasakoja, kad prieš išvykdama į kelionę jos šeimyna girdėjo labai daug perspėjimų. Draugai sakė, kad teks vartoti vaistus nuo maliarijos, kurie silpnina organizmą, gąsdino, jog afrikiečiai vis dar geria vandenį iš balos, pasakojo, kad daugelyje šalių nesaugu ir Rožinskai bus tikrai apgauti. O šeima tiesiog numojo ranka. Jie specialiai šiai kelionei nesiruošė ir nusprendė Afriką užkariauti atvira širdimi – kas bus, tas bus! Nuotykių, net ir itin pavojingų, jie patyrė tikrai daug. Šeimyna atsidūrė keistose situacijose, nuolat laužė tradicinius stereotipus, keliavo optimistiškai nusiteikę, patirtį priėmė kaip gyvenimo pamokas ir sėkmingai sugrįžo. Autorinišku stiliumi aprašytos kelionių apybraižos nugulė knygoje „Žalio turisto užrašai: į Afriką – atvira širdimi…“. Rasa Rožinskienė teigia, kad keliauti gali kiekvienas „žalias“ turistas. Ir nors knyga nėra kelionių vadovas, visgi skaitytojai ras naudingų patarimų, kaip išgyventi Afrikos nuotykį.

Rožinskų šeima aplankė egzotiškąją Keniją ir susipažino su masajų žmonėmis, bei jų gyvenimo būdu. Keliautojai grožėjosi Tanzanijos nacionaliniais parkais, tyrinėjo Ruandą ir Zanzibarą. Savo kelionės metu šeima galėjo pajusti, ką reiškia gyvenimas be plastiko, miegoti moliniuose, ekologiškuose nameliuose, lankėsi safaryje. Beje, čia jie patyrė vieną egzotiškiausių nuotykių – sulūžo safario džipo ašis ir keliautojai, ne visai savo noru, galėjo stebėti naktinį laukinių gyvūnų gyvenimą. O naktį Afrikos gamtoje dedasi šiurpūs dalykai… Rožinskai spėjo net padirbėti savanoriais Ruandos jaunimo namuose.

Rasa Rožickienė tiki, kad kelionės gydo. Visu nelaimingus, užsisukusius rutinoje, nuolat bambančius žmones ji skatina susikrauti kuprinę ir keliauti į Afriką. Pasak autorės, ten viskas paprasčiau – nors žmonės gyvena neturtingai, visgi jie moka atrasti džiaugsmo savo kasdienybėje ir yra laimingesni.

Rasa Rožinskienė – žurnalistė, rašytoja, menininkė. Kauno Vytauto Didžiojo universitete baigusi literatūrologijos magistro studijas ji dirbo vaikams skirtų leidinių redakcijose. Taip pat autorė organizuoja šventes, kuria rankines, keliauja ir rašo apie savo šeimos nuotykius.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *