Ypatinga Selės išmintis

Ypatinga Selės išmintis

Britų rašytojos Ruth Hogan romane „Ypatinga Selės išmintis“ pasakojama apie kardinaliai pasikeitusį kadaise energingos, maištingos ir nepriklausomos moters gyvenimą. Viskas įvyko per tragišką akimirką prieš dvylika metų, bet laikas, pasirodo, žaizdų negydo. Norėdama atsikratyti skausmo, romano „Ypatinga Selės išmintis“ herojė Maša (taip ją vadina draugė, prisiminusi Čechovo „Žuvėdros“ veikėją) daro rutininius veiksmus – visais sezonais ir bet kokiu oru kiekvieną rytą plaukioja atvirame baseine, o kompanijoje su vilkšuniu vaikšto tarp antkapių senose viktorijietiškose kapinėse.

Rutina įtraukia taip stipriai, kad Maša nebesuvokia – jos gyvenimas įklimpo ir sustojo. Bet kartą Maša sutinka dvi moteris – Selę, ekscentrišką pagyvenusią damą, kuri draugauja su varnomis ir dainuoja kartu su vėju bei išmintingąją Kitę Miurielę – buvusią katalikiškosios mergaičių mokyklos auklėtinę, mago žmoną ir septyniasdešimtmetę riedučių diskotekos gerbėją. Naujosios pažįstamos Mašai parodo naujas galimybes, įdomias pažintis ir net galimus naujus santykius. Pirmą kartą per daugelį metų Maša pagalvoja, kad gyvenimas nesibaigia ir jau pradeda mintyse kitaip dėlioti savo būsimą ateitį. Ir tuomet romano „Ypatinga Selės išmintis“ autorė Ruth Hogan savo herojei primena – praeitis savo aukas paleidžia labai nenoriai.

Recenzentai ir skaitytojai pažymi, kad Ruth Hogan meistriškai kuria atmosferą ir dosniai dėlioja emocinius akcentus – viename knygos „Ypatinga Selės išmintis“ puslapyje gali persipinti ir nepaprastai graudi, ir neregėtai linksma situacijos. Ypač juokingos scenos, kuriose herojė bendrauja su savo keturkoju draugu, vilkšuniu Haziumu.

Pati autorė savo intencijų ir neslepia – kalbėdama apie romaną ji teigia, kad norėjo parašyti knygą apie viltį ir pilnavertį gyvenimą, tuo pačiu bandydama išspęsti kelias sunkias ir skausmingas problemas. Ir tai jai, be abejo, pavyko.

Iš anglų kalbos vertė Jūratė PavlovičienėParašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *