Ten, kur gieda vėžiai

Ten, kur gieda vėžiai

Delia Owens su debiutiniu romanu „Ten, kur gieda vėžiai“ tapo netikėta 2019-ųjų metų sensacija. Visus metus knyga lyderiauja „Amazon“ ir „The New York Times“ bestselerių sąraše. Vos per vienerius metus tiražas pakartotas daugiau nei keturiasdešimt kartų. Knygą numatyta išleisti daugiau nei keturiasdešimtyje šalių. „Ten, kur gieda vėžiai“ tapo geriausiai parduodama knyga 2019-tais metais – nupirkta net keturi su puse milijono egzempliorių popierinių knygų, pusantro milijono elektroninių ir daugiau nei vienas milijonas audioknygų. Jau aišku, kad bus statomas ir filmas – teisę į ekranizaciją įsigijo garsios aktorės Reese Witherspoon kino kompanija.

Nedidelio Šiaurės Karolinos miestelio gyventojai niekina Kają Klark. Ji pajuokiama, smerkiama, stumdoma. Mergina neturi jokių artimųjų. Kają jau seniai paliko mama bei broliai, o dabar dingo ir tėvas. Apleista mergaitė prieglobsčio ieško gamtoje ir aplinkinių yra niekinamai vadinama Pelkių dukra. Merginai pačiai tenka rūpintis savimi ir nenuostabu, kad ji randa paguodą gamtos apsuptyje, čia išmoksta pragyventi iš aplinkos siūlomų dovanų. Kaja jautri, vieniša, o vieninteliai jos draugai yra pelkės gyventojai.

Lyg šiol neturėjusi žmogiškų draugų, paauglė Kaja susipažįsta su Teitu Volkeriu. Vietinis vaikinas pasišauna išmokyti laukinukę skaityti. Neįprasto grožio mergina patinka ir Čeisui Endriusui – jaunajai miestelio žvaigždutei. Bendruomenę netrukus sukrečia nusikaltimas – pelkėse randamas Čeiso lavonas. Įtariamąja iš karto tampa Kaja.

„Ten, kur gieda vėžiai“ – yra istorija apie trapumą, gebėjimą išgyventi, viltį, meilę, praradimą, vienišumą, taip pat stiprybę ir ryžtą. Istorija apie Pelkių dukra pramintą Kają pasakojama šokinėjant laiku. Kartu tai ir odė gamtai. Nenuostabu, kad knyga tokia populiari, nes skaitytojas gaus visko – žmogžudystės paslaptį, stiprų pagrindinį veikėją, bus nagrinėjamos ir bendruomenės problemos, ir draugystė, ir ryšiai su gamta.

Tekstą iš anglų kalbos vertė Anita Kapočiūtė, eilėraščius – Vidas Morkūnas.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *