Taujėnų, Užugirio, Balelių, Laviškio, Paąžuolių, Šalnų, Radžiūnų, Mažeikių mokyklų istorija

Taujėnų, Užugirio, Balelių, Laviškio, Paąžuolių, Šalnų, Radžiūnų, Mažeikių mokyklų istorija

Mokslininkė kalbininkė, pedagogė Gražina Nefaitė-Akelaitienė drauge su broliu Sauliumi Nefu ir seserimi Birute Nefaite parengė ir išleido 760 psl. knygą, į kurią sugulė Taujėnų, Užugirio, Balelių, Laviškio, Paąžuolių, Šalnų, Radžiūnų, Mažeikių mokyklų istorija. „Perskaitysite šį Jums svarbų kūrinį. Neabejojame, kad jį vertinsite priklausomai nuo to, kokius aprašymus rasite to laikotarpio, kuris susijęs su Jumis, Jūsų artimaisiais. Galbūt Jums atrodys, kad buvo kiek kitaip. Ir Jūs būsite teisūs, nes prisiminimai kiekvieno šiek tiek skiriasi, o mes, sudarytojai, čia tik sudėjome tai, ką mums papasakojo arba ką radome Taujėnų gimnazijos, Ukmergės Švietimo skyriaus ar Valstybiniame archyve“, rašo leidinio įžangoje knygos autoriai. Jie savo didelį  atliktą darbą skiria „Valstybės atkūrimo 1918 m. akto šimtmečiui ir iškiliausio, daugiausia pasiekusio Taujėnų pradžios mokyklos mokinio, prezidento Antano Smetonos 2019 metams“. Knygos išleidimą parėmė Taujėnų miestelio bendruomenė, vadovaujama Vidmanto Krikštaponio, visas pusšimtis talkininkų – kraštiečių pedagogų, bibliotekininkų, kultūros, meno, mokslo žmonių.

Leidinyje atgyja buvusių pedagogų ir mokinių, šio krašto partizanų ir jų artimųjų, Taujėnus garsinančių Lietuvos šviesuolių prisiminimai, senosios fotografijos iš muziejų fondų, mokyklinių albumų nuotraukos.

Knygos rengėjai tikina, jog Taujėnų mokyklai daugiau metų, nei mūsų tautos Nepriklausomybei – mažiausiai 237-eri, jei skaičiuosime nuo 1781 metų, kai ji pirmą kartą paminėta Broniaus Kviklio knygoje „Mūsų Lietuva“.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *