Tas

Tas

„Tas“ – Stepheno Kingo ketverius metus rašytas siaubo romanas, kuriame pasakojama apie vaikystę ir brendimą, draugystę ir ištikimybę, ir apie kiaurai persmelkiantį, kliuksintį, stingdantį ir kiekvienoje tamsioje kertėje aukų tykantį bevardį siaubą.

Viskas prasidėjo 1958-aisiais per vasaros atostogas. Tą dieną Nevykėlių grupelei išties nesisekė – vienam teko kęsti patyčias, kitą užklupo astmos priepuolis, trečiam peštukai iškaršė kailį. Tą rugpjūtį septyni vaikai nutarė stoti į kovą su blogiu – paslaptinga būtybe, gyvenančia Derio miestelio kanale.
Jie galvojo, kad nugalėjo pabaisą visiems laikams. Tačiau jie klydo…

Išgirdę, kad Deryje vėl be žinios dingsta vaikai, po trisdešimties metų jie ir vėl susitiks. Šiandien Nevykėlių grupelė – sėkmingi ir savimi pasitikintys žmonės: buhalteris, didžėjus, architektas, drabužių dizainerė, automobilių nuomos salono savininkas, rašytojas… Nors vaikystė ir jos siaubai liko praeityje, tada duotas pažadas septynetą sugrąžina į gimtąsias vietas. TAS sugrįžo. Teks dar kartą pažvelgti siaubui į akis, kad jis būtų sutramdytas kartą ir visiems laikams!

Idėja parašyti šią knygą Stephenui Kingui kilo dar 1978-aisiais, o skaitytojus knyga pasiekė 1986 m. Po metų ji buvo apdovanota „Britų fantastikos apdovanojimu“ ir buvo nominuota „Locus“ bei „Pasaulio fantastikos“ prizams. 1986 m. „Tas“ buvo geriausiai parduodama fantastikos knyga kietais viršeliais Jungtinėse Valstijose, o pagal ją sukurta ne vienas filmas – 1990 m. miniserialas, 1998 m. serialas bei 2017 m. ir 2019 m. sukurtas dviejų dalių filmas.

Autorius pasakoja, kad šios knygos idėja gimė skaitant norvegų pasaką apie tris ožiukus ir po tiltu gyvenantį trolį. Nors ši istorija, regis, nutolsta nuo šiais laikais vykstančio knygos siužeto, autorius teigia, kad tiltas romane simbolizuoja miestą, o po juo besislepiantis trolis – miesto nuotėkų vamzdynuose tūnančią paslaptingą būtybę.

„Tai vienas išskirtiniausių Kingo romanų. Jis peržengė rašytojų gerbėjų rato populiarumo slenkstį ir tapo platesnio kultūrinio įvykio dalimi. Šiame darbe esama kažko universalaus – tai tarsi ankstesnių rašytojo siaubo romanų apibendrinimas. <…> Klasikinius siaubo literatūros tropus rašytojas vartoja sąmoningai, to rezultatas – jo šiurpiausias romanas.“
The GuardianParašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *