Takoskyros žmogus : tarp žemiškojo rojaus ir pražūties

Takoskyros žmogus : tarp žemiškojo rojaus ir pražūties

Biologijos teoretikas Edmundas Lekevičius savo knygoje „Takoskyros žmogus. Tarp žemiškojo rojaus ir pražūties“ dalijasi mintimis apie žmogaus rūšį, prigimtį, evoliuciją bei apie žmonijos laukiančią kelionę per istoriją ir ateitį.

Kiekvieno mąstančio žmogaus mintys kartais nukrypsta į globalias problemas, todėl ši knyga tiks visiems besidomintiems aplinkiniu pasauliu. Evoliuciją ir ekologiją tyrinėjantis mokslininkas Edmundas Lekevičius savo tekste aprėpia daugybę aktualių klausimų.

Paliesdamas Homo Sapiens raidos pradžią autorius svarsto, kodėl pirmykštis žmogus išlipo iš patogaus medžio, kuriame galėjo saugiai ir toliau gyventi bei netvirtu žingsniu patraukė į pavojingą savaną. Kur mus tai nuvedė? Kiek prigimtinio plėšrumo ir instinktų liko mūsų protuose? Ar kadaise medžioklę pakeitusi ir sėslumą atnešusi žemdirbystė buvo teisingas pasirinkimas?

Edmundo Lekevičiaus aptariamos temos kerta taikliai ir verčia pagalvoti plačiau. Gal ir susimąstėme visais laikais aktualiomis temomis – kokia gyvenimo prasmė ar kur ieškoti laimės? Gal ir ne kartą? Tačiau daug knygoje aptariamų problemų galėjo likti pražiūrėtos ir neužkabintos. Autorius žadina skaitytojo sąmonę neleisdamas ignoruoti svarbių dalykų.

Kapitalizmas, šiuolaikinė kultūra, socialinės problemos, technologijų raida, tėvus valdantys vaikai, Dievo išsižadėjimas, nutolimas nuo gamtos – dalykai, kurie daro įtaką žmonijos ateičiai. Edmundas Lekevičius kelia klausimus, kokia bus ta ateitis, kada ir koks likimas laukia žmonijos.

„Takoskyros žmogus. Tarp žemiškojo rojaus ir pražūties“ – knyga skirta bet kokio amžiaus žmonėms, kuriems rūpi juos supantis pasaulis, civilizacijos raida, kelias, kuriuo pasirinko eiti žmonija, ir pasaulio ateitis. Autoriaus stilius žaismingas, tekstas nemoralizuojantis, jis tiesiog primena apie pasaulio trapumą ir kviečia mąstyti. Savo kūrinį rašytojas vadina knygele ir sako, kad parašė ją taip, jog lengvai įveiktų net ir Z karta.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *