Šventoji Žemė : kelionės vadovas

Šventoji Žemė : kelionės vadovas

Šventosios Žemės lankytoją užgriūva tūkstantmečių paveldas ir neįtikėtinai sudėtinga dabartis. Kaip suvaldyti tą įspūdžių ir informacijos srautą? Kaip išsaugoti tai, kas sužinota ir patirta? Geras kelionės vadovas padeda pasirengti kelionei, lydi jos metu, padeda atgaivinti atsiminimus grįžus.
Vysk. Lionginas Virbalas SJ Šventąją Žemę yra apkeliavęs ne vieną kartą. Todėl šis vadovas jungia ir asmeninę patirtį, ir istorines žinias, ir praktinius patarimus. Tai krikščionio žvilgsnis, pastebintis ir kitų religijų tradicijas, aprėpiantis praeitį ir dabartį.

Maža to, aiškus pasakojimas, gausios iliustracijos, žodynėliai, vietų rodyklė leis po šventąsias vietas keliauti bent mintimis ir tiems, kurie negali to dabar padaryti fiziškai.

Lionginas Virbalas SJ gimė Biržuose, studijavo Vilniaus inžineriniame statybos institute. Po karinės tarnybos studijas tęsė pogrindinėje kunigų seminarijoje. Priimtas į Kauno kunigų seminariją, ją baigė ir buvo įšventintas kunigu. Studijų metais įstojo į Jėzaus Draugiją. Popiežiškajame Grigaliaus universitete Romoje gavo teologijos licenciato laipsnį. Gyveno ir dirbo Insbruke, Kaune, Salamankoje. Buvo Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčios, vėliau – Popiežiškosios Rusų kolegijos Romoje rektorius. Dėstė Kauno ir Vilniaus kunigų seminarijose. Yra išvertęs knygų iš įvairių kalbų, parengęs plačiai naudojamą rekolekcijų kasdienybėje kursą. Nuo 2013 m. – Panevėžio vyskupas.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *