Sugrąžintoji

Sugrąžintoji

Pasakojant skaudžias, gruoblėtas gyvenimo istorijas reikia atvirumo. Donatella Di Pietrantonio moka išnaudoti žodžius, pagaudama jų išskirtinį žavesį, ir papasakoti unikalią paliktos, sugrąžintos mergaitės istoriją savo naujausiame romane „Sugrąžintoji“.

Trylikmetė mergaitė, nesuprasdama kodėl, yra parsiunčiama į savo tikrą šeimą po daugybės metų, kuriuos nuo pat vaikystės praleido kitoje šeimoje. Ir visuomet tikėjo, kad tai jos šeima. Su lagaminu vienoje rankoje ir batų maišeliu kitoje, ji skambina į duris, kurias mato pirmą kartą ir laukia, kol jas atidarys. Duris atidaro mergaitės jaunesnė sesuo – susivėlusi ir žvelgianti skvarbiu žvilgsniu. Jos niekada iki šiol nėra viena kitos mačiusios, tačiau nuo dabar prasidės visai kitoks gyvenimo etapas. Viskas čia nauja ir svetima mergaitei, kuri jaučiasi dukart palikta, nereikalinga, praradusi viską – jaukius namus, geriausius draugus ir besąlygišką tėvų meilę. Ar tiksliau tų, kuriuos tikėjo esant jos tėvais?..

Namas mažas ir tamsus, aplink broliai, o maisto ant stalo per mažai. Tik kiek jaunesnė sesuo Adrijana, su kuria tenka dalintis lovą, vyresnis brolis, kuris žvelgia į ją kaip į suaugusią moterį ir dar vienas mažesnis broliukas yra artimesni Sugrąžintajai, kuri šioje netvarkingoje ir sutrikusioje šeimoje jaučiasi be galo vieniša. Pamažu mergaitė, kurios vardas knygoje taip ir nepaminimas (ji vadinama tik pravarde), ima iš naujo kurti santykius su žmonėmis. Vienintelis įmanomas būdas susitaikyti su atstūmimu yra grįžti į pačią savo esmę.

Sunkiausia Sugrąžintajai – bendrauti su mama, kurią nuolat lygina su savo ankstesne mama – prieraišumo, rūpesčio ir saugumo įsikūnijimu.

Knygoje „Sugrąžintoji“ istorija pasakojama pirmuoju asmeniu, čia net kalboje jaučiamas skirtumas tarp dviejų Sugrąžintosios gyvenimų skirtingose šeimose. Knyga atskleidžia skaudžiausias, o kartais net patologiškas mamos ir vaiko santykių detales.

Donatella Di Pietrantonio jau įrodė, kad gali jautriai ir net šokiruojančiai skaudžiai kalbėti apie motinystę, apie atsakomybę, apie trapius vaiko santykius su tėvais.

D. Di Pietrantonio (g. 1962) – italų rašytoja, vaikų odontologė. 2011 metais išleido pirmąjį romaną „Mano motina kaip upė“, kuris buvo įvertintas Tropėjos literatūrine premija, antroji knyga „Mano gražuolė“ taip pat pelnė apdovanojimų, o 2017 metais pasirodžiusi trečioji knyga „Sugrąžintoji“ sulaukė didžiulės sėkmės Italijoje ir pelnė „Campielo“ premiją.

Iš italų kalbos vertė Gitana VanagaitėParašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *