Spalio tylėjimas

Spalio tylėjimas

Vieno populiariausių šiuolaikinių Danijos rašytojų romanas, sulaukęs didelio skaitytojų ir kritikų pripažinimo visame pasaulyje.

Tai stiprus, sukrečiantis pasakojimas apie vienatvę dviese – toks nepaprastas, kad galbūt pakeis jūsų požiūrį į gyvenimą.

…Po aštuoniolika metų trukusios santuokos bevardį knygos pasakotoją, talentingą ir žavų meno kritiką, netarusi nė žodžio palieka žmona Astrida. O jis net nesugeba išsiaiškinti, kodėl ir kur ji išvažiuoja.

Toks jos žingsnis priverčia jį perkratyti visą gyvenimą: santykius su žmona, tėvais, draugais, buvusiomis meilužėmis ir – gal svarbiausia – su pačiu savimi.

Kas iš tiesų jam buvo Astrida – tikroji meilė ar tik tarpstotė tarp kitų dviejų moterų?

Ar viskas buvo tik atsitiktinumai? Ir kaip susivokti savyje?

Panaudodamas visa apimančią tylos ir tylėjimo metaforą, Jensas Christianas Grøndahlis jaudinamai, su grakščia ir negailestinga autoironija atskleidžia asmenybės tapatumo paieškas, XX a. pabaigos danų inteligentijos susvetimėjimą.

„XX a. pabaigos literatūros viršūnė.“

Politiken (Danija)

„Nepaprastai tikslus ir psichologiškai skvarbus romanas.“

Der Spiegel (Vokietija)

„Subtili […] santuokos analizė, pasižyminti kone Prusto įžvalga.“

Expressen (Švedija)

„Ši knyga didi jausmų audros perteikimu.“

NRC Handelsblad (Olandija)

Apie autorių

Jensas Christianas Grøndahlis (g. 1959) – vienas žymiausių ir populiariausių Danijos autorių. Jis parašė vienuolika romanų, dvi esė knygas ir keletą pjesių. Didžiausio pasisekimo sulaukė du romanai: „Spalio tylėjimas“ (1996), išverstas į keliolika kalbų ir platinamas kone visame pasaulyje, ir „Luka“ (1999), apdovanotas Danijos knygų prekybos aukso laurų premija.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *