Skandalo anatomija

Skandalo anatomija

Teismo salėje svarstoma garsaus ir įtakingo politiko byla. Seksualiniu nusikaltimu kaltinamą vyrą palaiko jo ištikima žmona, tačiau prokurorė deda visas pastangas, kad įrodytų kaltinamojo kaltę. Britų rašytojos Sarah Vaughan romanas „Skandalo anatomija“ analizuoja lyčių ir valdžios galios santykį ir įtraukia skaitytojus į melagysčių ir korupcijos tinklu apraizgytą elito gyvenimo istoriją.

Džeimas Sofijos akyse – idealus sutuoktinis. Jis charizmatiškas vyras, mylintis tėvas, žinomas visuomenės veikėjas, užimantis įtakingą postą vyriausybėje. Nepaisant to, jis kaltinamas baisiu nusikaltimu… Sofija įsitikinusi jo nekaltumu. Ji padarys viską, kad išsaugotų šeimos garbę ir orumą ir kad apgintų sutuoktinį nuo melagingų ir nepagrįstų kaltinimų. Ji liks jam ištikima iki pabaigos.

Priešingoje barikadų pusėje darbuojasi Keitė – karališkoji advokatė, lytinių nusikaltimų tyrimų kaltintoja gerai išmananti teisinę sistemą ir žinanti, kad laimėti tokią skandalingą bylą – reiškia laimėti teisingumą. Pagrindinė jos kelrodė žvaigždė – Tiesa. Ji įsitikinusi, kad Džeimsas kaltas dėl padaryto nusikaltimo, todėl padarys viską, kad užprotestuotų visus jo gynybos argumentus ir priverstų politiką atsakyti už savo veiksmus.

Kas teisus – mylinti Džeimso žmona Sofija ar atkaklioji Keitė? Ar jos remiasi faktais, ar pasikliauja tik savo emocijomis ir patirtimi? Sofija puikiai supranta, kad jos gyvenimas nėra idiliškas – dar jiems abiems mokantis universitete, ji tapo didžiausios Džeimso paslapties saugotoja. Sofija žino, kaip greitai džiaugsmas gali virsti tragedija, tačiau ar šis atvejis – toks pat?

 

 

Iš anglų kalbos vertė Aistė Kvedaraitė-NicholsParašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *