Remontas

Remontas

Prozininkė Jurga Tumasonytė pristato jau ketvirtą savo knygą. Prieš tai išleidusi trumpų istorijų rinkinius, rašytoja šį kartą skaitytojams siūlo romaną „Remontas“. Nuotaikinga istorija pažadins daugelio dabartinių trisdešimtmečių nostalgiškus jausmus. Būtent jiems romane aprašytos situacijos pasirodys itin pažįstamos ir primins vaikystę bei paauglystę.

Prieš trisdešimt metų pagrindinės veikėjos tėvai atsikraustė į daugiabutį, o jos mama greitai susidraugavo su kaimyne N-iene. Panašaus amžiaus moterys tapo neatskiriamomis draugėmis, o jų dukros vieną kitą laikė seserimis. Autorė labai smagiai ir nostalgiškai aprašė vaikystę daugiabučių namų kiemuose ir tuometiniuose darželiuose. Deja, paauglystėje nelemtas įvykis mergaites perskiria ir jos vėl susitinka jau suaugusios. Kai atrodo, kad ir vėl užsimegs artima draugystė – draugė dingsta.

„Remontas“ – smagus ir ironiškas pasakojimas apie pagrindinės veikėjos gyvenimą. Tuo pačiu tai ir paslaptinga detektyvinė istorija. Knygoje aprašytos daugybė pastarąjį trisdešimtmetį menančių scenų, mūsų šalies pokyčius vaizduojančių situacijų, egzistencinių klausimų, gyvenimo sunkumų, džiaugsmo akimirkų bei linksmų, arba liūdnų nutikimų. O kur dar buto remontas, kurį pradėti sugalvojo knygos veikėjai, taip bandydami ne tik pagražinti namus, bet ir susitvarkyti su jausmais.

Jurga Tumasonytė gimė 1988-tais metais, Kaune. 2011-tais metais rašytoja Vilniaus universitete baigė lietuvių filologijos bakalauro studijas, o 2015-tais metais Vytauto Didžiojo universitete įgijo literatūrologijos magistro laipsnį.
2011-tais metais Jurga Tumasonytė dalyvavo Lietuvos Rašytojų Sąjungos surengtame pirmosios knygos konkurse ir jį laimėjo. Taip pasaulį išvydo pirmoji jos knyga – novelių rinkinys „Dirbtinė muselė“. Šis kūrinys apdovanotas Kazimiero Barėno premija.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *