Raudonoji tvirtovė : slaptoji Rusijos istorijos širdis

Raudonoji tvirtovė : slaptoji Rusijos istorijos širdis

Ši knyga – tarsi jaudinanti kelionė iš viduramžių miškų į spindintį XVIII a. dvarą ir toliau – per Lenino revoliuciją – į slaptą prezidento, turinčio juodąjį karatė diržą, pasaulį.

Nėra išlikusių jokių dokumentų apie Kremliaus atsiradimą. Kronikose 1147 m. ir dar kartą 1156 m. užsimenama valdovo rezidenciją buvus Maskvoje, bet niekas tiksliai nežino, kas pirmas pastatė į tvirtovę panašų pastatą ant kalvos prie Maskvos ir Neglinajos upių. Autorė pažeria ir netikėtų faktų: pasirodo, tą tvirtovę, kuri buvo ne kartą nusiaubta, tą tikrą rusiškumo simbolį, XV a. pastatė italai.
Knygoje pateikiama iliust­ra­ci­jų, žemėlapių, kuriuose pavaizduota, kaip atrodė  Kremlius Vasilijaus III valdymo laikais XVI a., koks jis buvo 1903 m. ir kas yra išlikę iki šių dienų.

Catherine Merridale yra istorikė ir knygų – daugiausia apie Rusijos istoriją – autorė. Ji – Londono Karalienės Marijos universiteto šiuolaikinės istorijos profesorė. Už knygą „Raudonoji tvirtovė“ (Red Fortress) 2014 m. autorė pelnė keletą prestižinių apdovanojimų. Catherine Merridale rašo straipsnius apie Rusijos politiką, kultūrą ir dabartinius įvykius, dažnai lankosi Maskvoje ir Sankt Peterburge.

Tai ilga ir detali kelionė į Rusijos praeitį… Kaip Rusijos vadovai naudojosi istorija, kuri dažnai būdavo „kebli, ginčytina ar frag­men­tiška“, ir pritaikydavo ją savo ideologijai? Išsamūs tyrinėjimai, remiantis Kremliaus dulkėtų, vien tik su leidimais prieinamų archyvų medžiaga, padeda Merridale atsakyti į šį ir daugelį kitų klausimų ir kartu austi dėmesį prikaustantį pasakojimą.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *