Prižiūrėtojas

Prižiūrėtojas

„Prižiūrėtojas“ – „Debesų atlaso“ ir „Sleido namo“ autoriaus David Mitchell pirmasis romanas. Būtent „Prižiūrėtojas“ akimirksniu iškėlė autorių David Mitchell į britų literatūrinį Olimpą.

Apokaliptinės sektos narys piko valandomis metro įvykdo ataką, tačiau kas jį sieja su džiazo mėgėju Tokijuje? Arba su moterimi ant Šventojo kalno Mongolijoje, kuri kalbasi su medžiu? Ar su naktinės radijo laidos vedėju Niujorke?

Romane „Prižiūrėtojas“ autorius pina daugybės veikėjų gyvenimus, o jų likimus lemia neišvengiamos priežasčių ir pasekmių jėgos.

Seksuali Ermitažo galerijos prižiūrėtoja Sankt Peterburge. Jaunas džiazo mylėtojas Tokijuje, laisvalaikiu uždarbiaujantis plokšteluų parduotuvėlėje. Suktas britų teisininkas, Honkonge „plaunantis rusų“ mafijos pinigus. Naktinės radijo laidos vedėjas Niujorke, Manhatene. Geniali fizikė Airijoje. Senyva moteris, turinti arbatos užeigėlę Kinijoje. Sektantas teroristas Okinavoje. Muzikantas Londone. Nerami dvasia Mongolijoje.

Devyni žmonės. Devynios vietos. Devyni pasakojimai. Ir visi jie susiję.

Koks likimo ar atsitiktinumo siūlas sieja šiuos gyvenimus devyniose skirtingose vietose, besidriekiančiose nuo rytų iki vakarų? Ką jų pačių buvimas reiškia ir ką naujo kuria laike ir erdvėje?

Rašytojas David Mitchell pasitelkęs polifonišką ir daugiasluoksnę pasakojimo formą, keliauja per šalis ir kultūras, ir tarsi plonomis atsitiktinumo gijomis supina devynias istorijas, devynis gyvenimus. Daugybė nematomų ryšių sieja tuos gyvenimus, tačiau visuose juose giliai, pačioje žmogiškosios egzistencijos gelmėje, glūdi ilgesys – tikro bendravimo, aukštesnių jėgų egzistavimo. Tai tarsi riba, atskirianti du pasirinkimus – į kūrimą arba į naikinimą.

Galiausiai, kai romane „Prižiūrėtojas“ devyni gyvenimai susilieja į vienį ir ratas užsidaro, supranti, kad mūsų planetos didumas, svarba ir reikšmingumas priklauso tik nuo žiūrėjimo perspektyvos. Ir vis dėlto visus stebi Prižiūrėtojas. Tačiau kas prižiūri jį patį?

Įspūdingas debiutas. Independent  • Originalus pavadinimas Ghostwritten
  • ISBN 978-609-466-372-7
  • UDK kodai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *