Prieš nukrentant į jūrą

Prieš nukrentant į jūrą

Intriguojantis premijomis apdovanoto serialų prodiuserio Noah Hawley trileris „Prieš nukrentant į jūrą“ – populiariausia 2016-ųjų metų „Amazon“ vasaros knyga. 2017-tais metais ji gavo „International Thriller Writers Award“ apdovanojimą už geriausią romaną.

Istorija prasideda, kai vieną rūko apgaubtą vasaros vakarą pakyla lėktuvas su vienuolika žmonių. Jame beprotiškai turtingi ir įtakingi asmenys, jų asmens sargybiniai, lėktuvo įgula bei paskutinę minutę prisidėti pakviestas nesėkmingas dailininkas Skotas Barouzas. Po šešiolikos minučių lėktuvas nukrenta. Gyviems likti pavyksta tik Skotui ir jo išgelbėtam turtingos šeimos sūnui – vos ketverių Džėjui. Sužeistas Skotas daugybę kilometrų nuplaukia tempdamas vaiką. Išlikti jam padeda jaunystėje lankytinos plaukimo pamokos.

Pasakojimas šokinėja laiku. Dabartyje gelbėtojo vardą užsitarnavęs Skotas stengiasi pasislėpti nuo žiniasklaidos. Tačiau ši yra pašėlusi, juk lėktuve buvo galingas žiniasklaidos magnatas, valdantis kabelinių tinklą, ir turtingas finansų patarėjas, kuriam grėsė kaltinimai dėl šešėlinių machinacijų. Kas gi nutiko lėktuve? Prasideda raganų medžioklė, kuomet įvairūs komentarai kursto sąmokslo teorijas ir ieško kaltų. Tapytojui Skotui susidoroti su nelaimės pasekmėmis ir dėmesiu lengva nebus.

Tuo pat metu autorius vis grįžta prie lėktuvo keleivių ir kelia klausimus, kodėl gi įvyko katastrofa? Apžvelgiamas kiekvieno dalyvio gyvenimas ir taip sluoksnis po sluoksnio atsiveria šiurpios avarijos priežastys. Ar ją lėmė atsitiktinumas, žmogiškoji klaida, gedimas, o gal sąmokslas? Noah Hawley knygoje „Prieš nukrentant į jūrą“ išlaiko geriausias trilerių tradicijas ir nepaleidžia skaitytojų dėmesio iki pat pabaigos.

Noah Hawley (gimė 1967-tais metais) yra amerikiečių televizijos tekstų rašytojas, prodiuseris, scenaristas ir bestselerių autorius. Jis geriausiai žinomas, kaip žmogus, kuris sukūrė „Emmy“ ir kitus apdovanojimus pelniusio serialo „Fargo“ scenarijų. Taip pat scenaristas sukūrė populiarų serialą „Legionas“. Noah Hawley turi brolį dvynį, kuris – staigmena – irgi kuria serialų scenarijus. Prieš nerdamas į knygų pasaulį, autorius dirbo teisės srityje ir nagrinėjo bylas susijusias su vaikų išnaudojimu bei nepriežiūra. Vėliau rašė kompiuterines programas teisinėse įmonėse. Noah Hawley išleido keturias knygas. „Prieš nukrentant į jūrą“ – naujausia ir jau spėjusi sulaukti didelio populiarumo, palankių kritikų vertinimų bei apdovanojimų.

Iš anglų kalbos vertė Kęstutis ChoromanskisParašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *