Popiežius Pranciškus : 80 gyvenimo istorijų

Popiežius Pranciškus : 80 gyvenimo istorijų

Lengvo ir šilto humoro kupiną knygą „Popiežius Pranciškus: 80 gyvenimo istorijų“ mielai skaitys visa šeima. Pats popiežius šiose gyvenimiškose istorijose ne tik nulipa nuo bet kokio pjedestalo, bet dar jį ir nuspiria tolyn.

„Popiežius Pranciškus: 80 gyvenimo istorijų“ – tai žavingos, tikros, humoristinės istorijos iš popiežiaus Pranciškaus gyvenimo. Čia daug šilumos ir lengvo humoro, atskleidžiančio paprastą nuolankumą žmogaus, kurio dvasingumas ir rūpinimasis kitais pakeitė bažnyčią ir sulaukė palankumo tiek iš katalikų, tiek iš kitas religijas išpažįstančių žmonių.

Vos per pirmuosius pontifikato metus, Pranciškus pakeitė popiežiaus ir Romos vyskupo vaidmenį. Ne toks formalus aprangos kodas, pasirinkimas gyventi Šventos Mortos svečių namuose ir atsisakymas keltis į jam priklausančius rūmus, sprendimas naudotis mažu automobiliu vietoj limuzino ir nuolatiniai asmeniniai skambučiai draugams bei netgi visiškai nepažįstamiems žmonėms yra kiekvienos dienos manifestas, kviečiantis suprasti Dievo žinią – būtinybę rūpintis vargingesniais ir kenčiančiais, būti nuolankiu ir dėkingu.

Knygoje surinktose trumpose istorijose atsiskleidžia visa popiežiaus jėga ir stiprybė, kurią jis sukaupė per daugybę metų, dirbdamas su žmonėmis, būdamas su žmonėmis ir visada pats būdamas žmogumi. Tai paprasto ir kupino pasiaukojimo gyvenimo pavyzdys, kuris kartais graudina, o kartais linksmina, nes dieviškumas čia pražysta labai žemiškomis aplinkybėmis.

Bergoglio važiuoja autobusu… Bergoglio šeria kiaules… Bergoglio skambina vaikinui, išsivadavusiam iš kvaišalų… Pranciškus pasakoja, kodėl pasirinko tokį vardą…
Pranciškus netenka amo… Pranciškus kalba apie „purškiamą Dievą“, muziejinius krikščionis, Viešpaties glamonę naktyje ir daugybę kitų svarbių dalykų.

Tai, ką matome popiežiaus Pranciškaus gyvenime yra radikalūs prioritetų pokyčiai – tokie, kuriuos jis ne tik deklaruoja žodžiu, bet ir įrodo savo pasirinktu gyvenimo būdu.

Knygoje „Popiežius Pranciškus: 80 gyvenimo istorijų“ rasite istorijų iš įvairių popiežiaus gyvenimo etapų: parapijos kunigas, žinomas kaip Tėvas Bergoglio, vėliau rektorius, vyskupas, arkivyskupas, kardinolas ir, galiausiai, popiežius. Italų rašytojo ir radijo laidų vedėjo Rosario Carello surinkta istorijų kolekcija padės skaitytojams ne tik susidaryti labai aiškų įspūdį apie popiežių Pranciškų, bet ir suteiks įkvėpimo gyventi kukliau ir labiau klausant evangelijos.

Rosario Carello – populiarus Italijos žurnalistas ir radijo laidų vedėjas, kalbantis bei rašantis apie religiją. 2009 metais jis įkūrė savaitraštį „In His image“, o nuo 2013 rašo komentarus apie popiežiaus Pranciškaus pasisakymus. Su žmona ir dukra rašytojas gyvena Italijos Perudžos mieste.

Iš italų kalbos vertė Andrius MusteikisParašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *