Pinigai Lietuvoje

Pinigai Lietuvoje

Šios knygos „Pinigai Lietuvoje“ autoriai apžvelgia naujausius numizmatinius atradimus ir, naujausiais tyrimais bei įvairaus pobūdžio šaltiniais ir publikacijomis, pristato pinigų istoriją nuo pirmųjų, t. Y. Antikinių, monetų patekimo į mūsų kraštą iki euro įvedimo.

Knyga „Pinigai Lietuvoje“ pradedama nuo kolekcionavimo ir numizmatikos, kaip mokslo, raidos Lietuvoje apžvalgos. Antroje dalyje rašoma apie dabartinės Lietuvos teritoriją patekusius ankstyviausius pinigus – romėniškas ir vėlesnių laikotarpių kitų kraštų monetas, taip pat apie LDK pinigų sistemos susikūrimą, monetas, cirkuliavusias Lietuvos apyvartoje nuo seniausių laikų iki trečiojo Abiejų Tautų Respublikos padalijimo. Šios dalies pradžioje apžvelgiamas vienas iš labiausiai diskutuojamų LDK numizmatikos klausimų – simboliai ankstyvose LDK monetose. Trečioje leidinio dalyje nagrinėjama pinigų apyvarta istorinėje Lietuvoje iki Pirmojo pasaulinio karo pabaigos. Ketvirtoji dalis skirta pinigams Lietuvos Respublikoje: aptariama 1918 m. atkurtos Lietuvos valstybės pinigų sistema ir nacionalinės valiutos įvedimas, Sovietų Sąjungos ir Vokietijos okupacijos laikotarpių pinigų apyvarta, 1990 m. atkūrus nepriklausomybę vykę pokyčiai. Euro Lietuvoje pradžia pateikiama glaustai, lyg įvadas į būsimą jo istoriją. Išsamus literatūros sąrašas suteikia galimybę toliau gilintis į iškilusius klausimus.Pinigai Lietuvoje“ įraše yra 2 komentarai

 1. Kygą, Dalia Grimalauskaitė, Eduardas Remecas. Pinigai Lietuvoje, norėčiau užsisakyti. Elektroninę versiją.

  1. Sveiki, elektroninės versijos nėra. Užsisakyti galite spausdintą leidinį per bibliotekos elektroninį katalogą, arba atėjus į biblioteką.
   Pagarbiai,
   Vartotojų aptarnavimo skyriaus
   vyr. bibliotekininkė
   Gitana Užkurėlienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *