Operos legenda Irena Milkevičiūtė

Operos legenda Irena Milkevičiūtė

Žurnalistė Aurelija Arlauskienė skaitytojams parengė išskirtinės asmenybės biografiją „Operos legenda Irena Milkevičiūtė“.

Operos solistė Irena Mikelkevičiūtė garsiausiose pasaulio scenose žavėjo klausytojus išskirtiniu balsu. Ji atliko pačius įsimintiniausius vaidmenis žymiausiose istorijoje operose „Madam Baterflai“, „Bohema“, „Turandot“, „Traviata“, „Trubadūras“, „Karmen“, „Otelas“,, „Makbetas“, „Eugenijus Oneginas“, „Pikų dama“ ir daugelyje kitų. Solistė scenoje praleido daugiau nei keturiasdešimt metų ir yra laikoma neatsiejama Lietuvos operos istorijos dalimi. Pati Irena Mikelkevičiūtė save laiko kantria, valinga ir puikiai gebandžia įsijausti į muziką bei vaidmenis.

Aurelija Arlauskienė ruošdama knygą kalbino Irenos Mikelkevičiūtės kolegas, studentus, kitus solistus, su kuriais jai teko dainuoti, muzikologus, spektaklių režisierius. Visi sutartinai teigė, kad legendinė operos solistė spinduliuoja vidinę šviesą, gerumą, turi tyrą sielą. Kiti solistai taip pat negailėjo Irenai gražių žodžių teigdami, kad šalia jos pasijunti lyg pats neturėtum balso.

Irena Mikelkevičiūtė operos solistės karjerą pradėjo 1976-tais metais. Vėliau kurį laiką stažavosi Milano La Scala teatre. Talentinga atlikėja kartu su Lietuvos operos ir baleto teatru gastroliavo Maskvos Didžiajame teatre. Taip pat dainavo Vokietijoje, Italijoje, Taivane. Solistė partijas atliko Čikagos lietuvių operoje, Varšuvos Didžiajame teatre, Sankt Peterburgo Marijos teatre, Niujorko Metropolitan Operoje. Irenai Mikelkevičiūtei žiūrovai plojo didžiausiose Europos, Azijos ir Amerikos scenose.

1988-tais metais ji pradėjo dėstyti Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijoje, po dešimties metų tapo šios mokslo įstaigos profesore. 2000-tais metais operos solistė buvo apdovanota Lietuvos nacionaline premija. Šiuo metu legendinei atlikėjai yra jau virš septyniasdešimt metų, bet ji vis dar atlieka įsimintinus vaidmenis operose. Irena Mikelkevičiūtė turi du vaikus. Jos dukra yra taip pat puikiai žinoma operos atlikėja Asmik Grigorian, 2019-tais metais paskelbta geriausia pasaulio operos soliste. Asmik Grigorian teigia, kad iš mamos išmoko ne tik dainavimo, bet ir atjautos, gerumo bei dosnumo.

Biografinę knygą parengusi Aurelija Arlauskienė (gimusi 1959-tais metais) yra žurnalistė, kuri už savo analitinius straipsnius bei knygas buvo įvertinta ne viena prestižine premija. „Operos legenda Irena Milkevičiūtė“ – jau septintoji rašytojos knyga.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *