Muzikinės veiklos ypatumai ugdant autistiškus vaikus : gerosios praktikos vadovas

Muzikinės veiklos ypatumai ugdant autistiškus vaikus : gerosios praktikos vadovas

„Moksliniai tyrimai, muzikos pedagogų ir muzikos terapeutų patirtis rodo, kad muzika ugdymo procese yra tokia pat svarbi, kaip ir kalbos mokymas. Itin reikšminga tampa tarpdalykiniai tyrimai ir tarpdalykinis – muzikos terapijos, muzikinio ugdymo, kognityvinės muzikologijos, psichologijos, specialiosios pedagogikos, tiksliųjų mokslų – požiūris į šių problemų sprendimą. Muzikinis vaikų, turinčių autizmo spektro sutrikimų ugdymas negali būti tiriamas atsietai nuo kitų mokslo pažangos laimėjimų“, – sako vienas iš Gerosios praktikos vadovo straipsnių autorių Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas Rolandas Aidukas. Jo teigimu, muzikos terapeutų patirtis, kuri vis labiau pripažįstama Lietuvoje, galės iš esmės padėti muzikinio ugdymo specialistams.

Leidinyje pedagogai ras muzikinio ugdymo srities mokslinių tyrimų apžvalgą, daug naudingos informacijos apie autistiškų vaikų raidos ir ugdymo ypatumus, muzikos terapijos ir muzikinio ugdymo sąsajas, muzikinį terapinį ugdymą, jo poveikį autistiškiems vaikams. Straipsnių autoriai dalijasi unikalia darbo su šiais ypatingais vaikais patirtimi nuo vaiko pirmojo akių kontakto, kuris po ilgo ir kantraus specialisto darbo pagaliau užfiksuojamas jo dienoraštyje,  iki suaugusio jaunuolio atkaklaus siekio įgyti muzikanto profesiją, jo svajonės išsipildymo. Leidinio pabaigoje pateikiamas su autizmo spektro sutrikimais ir muzikos terapija susijusių sąvokų žodynėlis.

Gerosios praktikos vadovas gali būti naudingas ne tik pedagogams, bet ir tėvams. Autistiškų vaikų tėvai bei ugdytojai, nuolat susidurdami su socialinio neprisitaikymo problema, ieško būdų suprasti „kitokio“ vaiko pasaulį, padėti vaikui socialiai įsitraukti ir gerai jaustis tarp mūsų. Todėl leidinyje patirtimi dalijasi ir mama – mokytoja bei specialioji pedagogė-muzikos terapeutė, užauginusi autizmo spektro sutrikimų turintį vaiką.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *