Moteris ežere

Moteris ežere

„The New York Times“ bestselerių autorė Laura Lippman pristato kriminalinį romaną „Moteris ežere“, kuriame modernios psichologinės įžvalgos derinamos su klasikinio noir stiliaus elementais. Istorija pasakoja apie namų šeimininkę, kuri siekia žurnalistės karjeros ir tiria moters, kuri niekam nerūpi, mirties aplinkybes.

Septintojo dešimtmečio Baltimorė pilna paslapčių, kurias žino visi, bet siekdami ramybės mandagiai nutyli. Tik Medę Švarc paslaptys aplenkia. Dar prieš metus ji buvo laiminga namų šeimininkė, puoselėjanti dvidešimt metų trunkančią santuoką, o šiandien ji išsiskyrusi moteris, pasiryžusi išpildyti savo jaunatviškas ambicijas – gyventi aistringą ir prasmingą gyvenimą. Be to, Madė nori tapti žurnaliste, o pagalba Baltimorės policijai jai suteikia šansą įsidarbinti miesto vakarinio laikraščio redakcijoje bei tirti parko ežere rastos merginos istoriją. Tai proga išgarsėti ir įsitvirtinti žiniasklaidoje, todėl moteris ją entuziastingai griebia pasitaikiusį šansą ir pradeda domėtis dingusiosios gyvenimu.

Kleo Šervud buvo gyvenimu besidžiaugianti mergina. Deja, atrodo, ji niekam nerūpėjo, o jos dingimui visi liko abejingi. Vienintelė Madė nori atkapstyti tiesą, tačiau regis, kad net pati mergina iš ežero jai trukdo.

Madės tyrimas suves ją su daugybę įdomių žmonių – juvelyrinių dirbinių pardavėja, padavėja, kylančia grupės žvaigžde, policijos patruliu, kieta reportere, vienišu vyru iš kino teatro. Tačiau moters ambicijos ją akina ir neleidžia matyti priešais ją esančių žmonių. Nesugebėjimas pažvelgti giliau veda link sumaišties ir tragedijos. Siekdama sėkmės, Madė peržengs ribas, skaudins artimuosius ir pateks į pavojingas situacijas, kad tik gautų gerą istoriją. Tyrimo baigtis nenuspėjama.

„Moteris ežere“ – psichologinis kriminalinis romanas, kuriame pinasi ežere rastos moters paslaptis ir ją išnarplioti bandančios žurnalistės ambicijos. Taip pat tai knyga apie rasinę įtampą, religinę atskirtį, lyčių dinamiką ir klasių skirtumus 1966-tų metų Baltimorėje. Autorė sukūrė unikalią istoriją, nuo kurios sunku atsiplėšti.

Laura Lippmann – garsi detektyvų ir trilerių autorė. Laura ne kartą bendradarbiavo su leidiniais „New York Times“, „Wall Street Journal“, „Washington Post“ ir kitais. Autorės knygos įvertintos ne tik skaitytojų, bet ir kritikų – rašytoja pelnė daugybę apdovanojimų, tame tarpe ir Edgaro Allano Poe bei Anthony premijas. Knygos verčiamos į kelias dešimtis kalbų.

Iš anglų kalbos vertė Daumantas GadeikisParašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *