Mergaitė, moteris, kita

Mergaitė, moteris, kita

Autorės Bernadine Evaristo romanas „Mergaitė, moteris, kita“ – 2019-tų metų prestižinio „Man Booker“ apdovanojimo laimėtojas. Be to, knyga apdovanota dar keliomis dešimtimis literatūrinių prizų. Istorija apima kelis dešimtmečius ir seka dvylikos pagrindinių veikėjų gyvenimus.

Moterys, apie kurias rašo Bernadine Evaristo, daugiausiai yra juodaodės ir gyvena Jungtinėje Karalystėje. Jos gyvena skirtingais laikotarpiais ir intensyviai ieško savo vietos pasaulyje. Romanas suskirstytas į keturias dalis, o kiekvienoje pasakojama apie tris vienaip ar kitaip tarpusavyje susijusias moteris, kol galiausiai visos dvylika veikėjų susisaisto į vieną visumą. Kiekviena siužeto linija skaitytojui sukels empatiją, nors veikėjai yra sudėtingi, ydingi ir daugiasluoksniai.

Romane „Mergaitė, moteris, kita“ nagrinėjama daugybė temų, tokių kaip rasė, seksualumas, lytis, istorija ir ekonominė stratifikacija, atskleidžiama per moterų gyvenimo patirtį. Gyvenimas patriarchalinėje visuomenėje kelia daugybę iššūkių ir vienija herojes, nors jų požiūriai skirtingi. Viena domisi politika, kita vaikosi sėkmės bankų pasaulyje, keliami klausimai, kaip moteris į savo feministinį gyvenimą gali įtraukti santykius su vyru, ar turime pykti ant tų, kurie mūsų nesupranta, kieno tiesų laikytis?

Romanas „Mergaitė, moteris, kita“ yra apie kovą, bet taip pat ir meilę, džiaugsmą bei vaizduotę. Bernadine Evaristo kuriamas pasaulis toli gražu nėra idealus, tačiau unikaliai gražus, suteikiantis galimybę pažvelgti į Britanijos praeitį, dabartį ir ateitį. Autorės tekstas parašytas unikaliu poetišku stiliumi ir nepaiso tradicinės struktūros. Rekomenduojame žvilgtelėti į ištrauką.

Bernardine Evaristo (g. 1959 m.) – britų rašytoja, pelniusi daugybę prestižinių apdovanojimų. Ji tapo pirmąja juodaode moterimi, laimėjusia „Man Booker“ prizą. 2019-tais metais šį apdovanojimą autorė pasidalino su kita garsia autore Margaret Atwood. Bernardine Evaristo knygos verčiamos į beveik keturiasdešimt kalbų ir teigiamai vertinamos tiek kritikų apžvalgose, tiek skaitytojų atsiliepimuose. Barack Obama romaną „Mergaitė, moteris, kita“ įvardino viena mėgstamiausių savo knygų. Rašytoja kuria įvairių žanrų žanrų tekstus: romanus, dramas, poeziją, ese, literatūros kritiką ir kt.

Iš anglų kalbos vertė Akvilina CicėnaitėParašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *