Lietuva, Tėvyne mano… Adomas Mickevičius ir jo poema „Ponas Tadas“

Lietuva, Tėvyne mano… Adomas Mickevičius ir jo poema „Ponas Tadas“

Tai tarptautinės parodos „Lietuva, Tėvyne mano… Adomas Mickevičius ir jo poema Ponas Tadas“, vykusios 2018 m. lapkričio 27 d. – 2019 m. vasario 24 d. Valdovų rūmuose, katalogas. Lietuvos ir Lenkijos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui (1918–2018) skirta paroda, surengta bendradarbiaujant Lietuvos ir Lenkijos atminties institucijoms, ir jos katalogas skatina apmąstyti valstybingumo, tapatybės, kilmės ir paveldo bendrumo sąvokas. Parodoje ir kataloge pristatomas Lietuvoje dar niekad neeksponuotas, lietuviams tik iš vadovėlių pažįstamas Adomo Mickevičiaus (1798–1855) epinės poemos Ponas Tadas rankraštis. Šis literatūros šedevras – ryškiausias Abiejų Tautų Respublikos gyvavimo pabaigos ir kovos už valstybingumo atkūrimą pavyzdys, ją sudariusių tautų – lietuvių, lenkų, baltarusių, ukrainiečių, žydų – istorinę ir kultūrinę bendrystę liudijantis kūrinys.

Katalogo pradžioje publikuojami parodos organizatorių įvadiniai tekstai (autoriai Vydas Dolinskas, Jerzy T. Petrus, Adolf Juzwenko, Marcin Hamkało) ir šeši straipsniai (autoriai Rimantas Miknys, Jerzy Zdrada, Piotr Załuski, Elżbieta Dzikowska, Małgorzata Orzeł, Viktorija Daujotytė ir Brigita Speičytė).

Kataloginę leidinio dalį sudaro 5 skyriai („Adomo Mickevičiaus biografija“, „Poemos Ponas Tadas istorinis kontekstas“, „Poemos Ponas Tadas siužetas“, „Poemos Ponas Tadas leidimai, rankraštis ir vertimai“, „Pono Tado pėdsakais Lietuvoje“). Juose temiškai išsamiai pristatoma daugiau kaip 250 parodos eksponatų.

Visi katalogo tekstai (straipsniai ir kataloginiai aprašai) skelbiami trimis kalbomis: lietuvių, lenkų ir anglų.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *