Latvija : artimiausias atostogų rojus, gurmaniški savaitgaliai

Latvija : artimiausias atostogų rojus, gurmaniški savaitgaliai

Atraskite kitokią Latviją – baltišką, skanią ir modernią! Ji gali tapti šios vasaros Jūsų kelionių topu!

Su šiuo informaciniu leidiniu teks pakeliauti po visus regionus, pajausti jų skirtumus, sužinoti jų naujienas ir įdomybes. Latvija ir Lietuva – dvi baltiškos sesės, tačiau labai skirtingos. Vien pajūrio latviai turi penkiskart daugiau nei lietuviai. Rašytojas Vytautas Almanis, kuris gyvena Latvijos pasienyje ir dalijasi leidinyje savo įžvalgomis bei prisiminimais, pastebi, kad nei vienas lietuvis nesigiria turintis sodybą Latvijos pajūryje, kur jaučiasi tarsi rojuje. Kodėl, visiems suprantama, kad nepavydėtume.

Tačiau, čia viskas taip arti, kad jeigu nori pabūti vienumoje ir neįprastoje vietoje, leiskis į kelionę palei jūrą. Jei turi laiko, pėsčiuok nors visus beveik 500 kilometrų! Beveik rojus pavargusiam nuo civilizacijos žmogui, norinčiam natūraliai izoliuotis ir pajusti tikrą poilsį harmonijoje su gamta.

Kaimyninėje šalyje klesti daugybė vyninių, naminukės ir kitų gėrimų gamintojų, kviečia atvykti ir degustuoti, pajausti skirtingus skonius, ragauti jų užaugintos produkcijos ir skanių natūralių valgių. Įsivaizduokite sodybą, kurioje kviečiama degustuoti valgių ir gėrimų iš česnakų, kitur viskas su čili pipiriukais, šaltalankiais, įvairiausiais kepiniais. O sūrių sūrių įvairovė! Kur dar vaismedžių, gėlių rūšių gausa!

Latviai negriauna senų pastatų, jie juos paverčia turizmo traukos objektais. Šalyje yra daugybė naujų, daugeliui dar neatrastų vietų, puikių idėjų ir suflerių kūrėjams. Joje net apgriuvęs dvaras alsuoja gyvybe, pasakoja savo legendas ir kviečia arbatos puodeliui.

Latviai yra išlaikę savo buvimą labai arti gamtos. Jų begalinis darbštumas, matyt, įsigėręs per daugybę metų nuo XIII a., kai atkeliavo ir ilgam įsitvirtino jų žemėse vokiška kultūra. Pilys, dvarai, industriniai objektai, baltų kelio stotelės… Istorija visko daug latviams padovanojo ir visa tai pritaikyta lankymui. Manau, kad šis leidinys paskatins kiekvieną leistis į kelionę ir atrasti savo Latviją su jos darbščiais žmonėmis, jų sukurtais skoniais, pirčių kvapais, gamtos takais ir kitais žmogaus prigimčiai mielais dalykėliais.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *