Kūnas : vadovas po žmogaus organizmą

Kūnas : vadovas po žmogaus organizmą

Mokslo populiarinimo knygų autorius Bill Bryson knygoje „Kūnas: vadovas po žmogaus organizmą“ supažindina mus su mūsų kūnu bei jame vykstančiais procesais. Kol skaitome šį tekstą, milijardai įvairių veiksnių vyksta mūsų viduje. Autorius sudėtingus dalykus aiškina labai paprastai ir su lengvu humoro jausmu.

Mes visą gyvenimą praleidžiame viename kūne, tačiau daugelis mūsų net nenutuokia, kaip jis veikia ir kas vyksta jo viduje. Knygos „Kūnas: vadovas po žmogaus organizmą“ idėja yra tiesiog pabandyti suprasti tą nepaprastą mechanizmą – žmogų.

Bill Bryson į kūno dalis žiūri tarsi į atskirus žemynus ir kiekvieną išsamiai aprašo. Knygoje aptariama žmogaus išorė, oda bei plaukai. Skaitytojai sužinos įdomiosios informacijos, pvz., kiek metrų plaukų žmogus užaugina per savo gyvenimą. Rašytojas užsuka į mūsų galvas bei smegenis, leidžiasi gerkle žemyn, pasakoja apie širdies veiklą bei kraujo apytaką, aptaria skeletą. Taip pat nepamiršta lieka ir kvėpavimo sistema, žmogaus imunitetas, žarnynas, nervai bei sritys atsakingos už miegą. Kvapai, skausmas, skonis, jausmai – daug įdomybių sužinosime ir apie juos.

Supažindinęs su kūno sandara ir veikimo principais, Bill Bryson bando suprasti, kaip ir kodėl atsiranda įvairios ligos, kas lemia, kad vienos yra pagydomos, o kitos ne. Sužinosime apie mūsų kūno savybę gydytis pačiam. Taip pat autorius aptaria ir su kokiais iššūkiais susiduria šiuolaikinė medicina.

Nepaprastų faktų ir stebinančių istorijų pilna knyga „Kūnas: vadovas po žmogaus organizmą“ – puikus, dažnai labai juokingas bandymas perprasti fizinio ir neurologinio darinio – mūsų kūno – stebuklą. Bill Bryson žino, kad tekstą rašo ne medicinos specialistams, todėl knygą skaityti bus paprasta, o smagiai pateikta informacija ilgam pasiliks galvoje.

Iš anglų kalbos vertė Rūta MontvilienėParašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *