Kriauklių rinkėjas

Kriauklių rinkėjas

Apysakų rinkinys „Kriauklių rinkėjas“ buvo debiutinė Anthony Doerr, vėliau laimėjusio Pulitzerio premiją už romaną „Neregimoji šviesa“, knyga. Žodžio magijos meistras aštuoniose trumpose istorijose atskleidžia užburiančius pasaulius ir veda skaitytoją neįtikėtinais vidinių išgyvenimų labirintais.

Puošniai ir meistriškai parašytos Anthony Doerr istorijos knygoje „Kriauklių rinkėjas“ kviečia į kelionę po Afrikos pakrantę, Montanos pušynus, drėgnus Laplandijos miškus, kur kraštovaizdis įkvepia ir žavi. Autorius tyrinėja įvairiausias žmogaus būsenas – metamorfozę, gedulą, trapius santykius ir lėtai gyjančias širdis… Jis leidžia gamtai užklupti veikėjus visa savo jėga.
Kai kurie knygos „Kriauklių rinkėjas“ veikėjai patiria nepakeliamus sunkumus, kiti atranda unikalias dovanas, tačiau visus vienija nepaprasta pagarba juos supančios visatos paslaptims.

Gamta šiose aštuoniose istorijose yra ir paslaptina, ir pavojinga – kūrybos stebuklas ir neįveikiama stichija. Ši subtili pusiausvyra puikiai atsiskleidžia titulinėje knygos istorijoje apie aklą vyrą, kuris leidžia dienas rinkdamas retas ir gražias kriaukleles. Atsiskyręs nuo visų jis gyvena Kenijos pakrantėje. Klaidžiodamas jis atranda, kad tam tikros nuodingos sraigės gali ir nužudyti, ir greitai išgydyti nuo maliarijos. Šis atradimas atkreipia į jį daug nepageidaujamo dėmesio, nes sutrikdo jo rūpestingai sutvarkytą pasaulį, padėjusį jam suvaldyti tiek aklumą, tiek savo prigimtį.

Dar viena istorija pasakoja apie jauną moterį, kuri supranta, kad gali tyrinėti gyvūno vidinį pasaulį liesdama ką tik mirusį jo kūną. Kita – apie pabėgėlį iš Liberijos, kuris negali pamiršti patirto siaubo, tačiau išsigelbėjimą randa laidodamas į krantą išplaukusių banginių širdis.

A. Doerr „Kriauklių rinkėjas“ su pasimėgavimu ir susižavėjimu pasakoja apie mus supantį gamtos, civilizacijos ir žmogaus emocijų pasaulį bei slėpiningą meilės stebuklą.

„Kriauklių rinkėjas“ užgniaužia kvapą… pavojingai gražu.“
Boston Globe

„A. Doerr istorijos akina, jo išraiškingi sakiniai sujungia užtikrintą gamtos tyrinėtojo žvilgsnį ir poeto talentą.“
The New York Times Book Review

„Kriauklių rinkėjas“ yra nepamirštamas – ne tiek trumpų istorijų, kiek trumpų mitų knyga.“
Elizabeth Gilbert, knygos „Valgyk, melskis, mylėk“ autorė

Anthony Doerr (g. 1973 m.) – amerikiečių rašytojas, 2015 metais pelnęs Pulitzerio premiją už romaną „Neregimoji šviesa“. Autorius studijavo ir baigė istoriją. Jo romanai ir trumpos istorijos pelnė daugybę apdovanojimų.
A. Doerr gyvena Aidaho valstijoje, JAV, su žmona ir dviem sūnumis.

Iš anglų kalbos vertė Nijolė Regina ChijenienėParašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *