Klinikiniai atvejai šeimos gydytojo darbe

Klinikiniai atvejai šeimos gydytojo darbe

Per pastaruosius metus bendroji medicina pasikeitė. Kas anksčiau buvo priskiriama specializuoto gydytojo pareigoms ir kompetencijoms, šiandien tapo šeimos gydytojo kasdienybe. Paciento konsultacija – bendrosios praktikos pagrindas. Jos metu gydytojas įvertinta paciento būklę ir atliktų tyrimų rezultatus, diagnozuoja ligą bei paskiria gydymą. Ir visą tai per iš tiesų labai trumpą laiką. Todėl grietas ir specifiškas anamnezės surinkimas, teisingų klinikinių sprendimų priėmimas ir geri bendravimo įgūdžiai būtini norit dirbti efektyviai. Dėl to medicinos studentui šeimos gydytojo kabinetas yra puiki vieta mokytis ir tobulėti. Jaunasis gydytojas gali išmokti esminių įgūdžių, kurie pravers ateityje, net jei jis ir nepasirinks šeimos gydytojo kelio.

Knygą „Klinikiniai atvejai šeimos gydytojo darbe“ parengė du Londono Karališkajame Koledže praktikuojantys bendrosios praktikos gydytojai. Joje aprašoma 50 skirtingų situacijų, kurios apima itin platų klinikinių sričių spektrą. Kai kurios iš jų gali pasirodyti išties paprastos ir kasdieniškos, tačiau rasite ir kitų, klinikinėje praktikoje retais sutinkamų situacijų. Informacija knygoje pateikiama glaustai ir aiškiai, joje rasite įvairių diagrama ir lentelių. Kiekvienas skyrelis prasideda citata pvz., „Aš visą laiką esu pavargęs“, vėliau nurodomi paciento nusiskundimai. Nors pacientai yra išgalvoti, jų situacijos yra sudėtingos ir realistiškos. Kaip ir kasdienėje medicinoje yra ir lengvesnių klinikinių situacijų.

Kiekvienas atvejis užima vieną ar du puslapius ir apima:

– anamnezę, įskaitant trumpą gyvenimo anamnezę ir naudojamus vaistus;
– klausimai, į kuriuos turite atsakyti jūs;
– raudonos vėliavos simptomai ir požymiai, kurių negalima praleisti;
– naudinga informacija, diagramos ir grafikai;
– tolesni informacijos šaltiniai, kurie padės pagilinti jūsų žinias.

Kiekvieno atvejo pabaigoje siūlome savęs paklausti: „Ką naujo sužinojau?“

Situacijas knygoje nebūtina nagrinėti iš eilės, nes konsultacijos parengtos atsitikite tvarka, atsižvelgiant į klinikinę praktiką. Tačiau, jei pageidaujate, situacijų rodyklę jums gali padėti pasirinkti situacijas atsižvelgiant į skirtingas-organizmo sistemas.

Ši knyga „Klinikiniai atvejai šeimos gydytojo darbe“ parengta siekiant:

– atspindėti bendrosios praktikos turtingumą
– suteikti medicinos studentams iššūkį, kuris leis jiems patiems priimti sprendimus
– padėti jauniesiems gydytojams patikėti savo mintis
– suteikti jiems galimybę gauti kuo daugiau naudos iš bendrosios praktikos
– duoti jiems įrankių, kurie padės jiems tapti gerais gydytojais.

Tikimės, kad jums patiks ši knyga ir linkiu sėkmės jūsų karjeroje.

Visi šioje knygoje „Klinikiniai atvejai šeimos gydytojo darbe“ aprašomi pacientai yra išgalvoti. Jie sukurti taip, kad galėtų kuo tiksliau atspindėtų tikrąją šeimos gytojo praktiką. Atkreipkite dėmesį, kad visi vardai yra išgalvoti, o bet kokie panašumui su gyvais ar mirusiais asmenimis yra sutapimas.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *