Kia ora, Naujoji Zelandija

Kia ora, Naujoji Zelandija

Geografas, žurnalistas, keliautojas Rytas Šalna skaitytojams pristato unikalią knygą „Kia ora, Naujoji Zelandija“. Tai pirmoji tokio tipo lietuvių autoriaus knyga apie šią nepaprasto grožio šalį.

Į Naująją Zelandiją visų pasaulio keliautojų akys krypo jau seniai. Prieš keletą metų Naujosios Zelandijos kryptis tapo itin populiari ir tarp lietuvių. Nenuostabu, juk ši šalis vilioja savo egzotiška kultūra, vietiniais papročiais bei didinga, kontrastais pasižyminčia gamta. Vos vienoje šalyje įmanoma pamatyti ir fjordus, ir veikiančius ugnikalnius, ir smėlėtus „atvirukinius“ paplūdimius, ir ledynus, ir didingus miškus bei karštąsias versmes.

Knyga „Kia ora, Naujoji Zelandija“ apima platų temų spektrą. Autorius nepaprastai įdomiai rašo apie šalies gyvūnus bei augaliją, geografinę aplinką, žmonių mentalitetą, politiką bei ekonomiką. Leidinys bus itin pravartus tiek iš tolo besidomintiems Naująja Zelandija, tiek ketinantiems vykti į šį pasaulio kampelį. Rytas Šalna skyrė dėmesio ir turizmui.

Naujoji Zelandija yra ne vien tik nuostabių peizažų ir gamtos kontrastų šalis. Kaip ir visur – čia yra itin svarbūs ir žmonės. Rytis Šalna savo knygoje daug pasakoja apie maorius, jų kultūrą bei istoriją. Maoriai – Naujosios Zelandijos tauta, kurios protėviai X-XIV amžiuje atsikėlė iš Centrinės Polinezijos. Ši gentis, kaip ir dauguma čiabuvių kolonizuotose šalyse, išgyveno sunkius laikus, dvidešimtame amžiuje jiems teko kovoti su diskriminacija bei rasizmu. Tačiau dabar maoriai yra neatsiejami nuo šalies gyvenimo.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *