Kelyje : 100 000 žingsnių su kunigu Algirdu Toliatu

Kelyje : 100 000 žingsnių su kunigu Algirdu Toliatu

„Kelyje: 100 000 žingsnių su kunigu Algirdu Toliatu“ – trijų skirtingų asmenybių kelionė į kalnus, kurios metu aptariami svarbiausi žmogiškosios egzistencijos, tikėjimo ir moralės klausimai.

Ši knyga – piligriminės kelionės dienoraštis, kuriame atgyja penkios kalnuose praleistos dienos. Per jas priartėjama prie Dievo, pažįstamas žmogaus ribotumas ir įveikiamas asmeninis iššūkis. Kelią, kuriuo žingsniavo kunigas Algirdas Toliatas, rašytoja Lina Ever ir fotografas Algimantas Aleksandravičius, buvo pamėgę romantizmo dailininkai – dėl jų šis kalnų maršrutas dažnai vadinamas Dailininkų keliu (Malerweg). Per penkias dienas Saksonijos Šveicarijoje trijulė įveikė 65 km ir nuėjo per 100 tūkst. žingsnių, svarstydami, kas yra sąmoningas gyvenimas ir ieškodami atsakymo į klausimą kam žmogui apskritai reikalinga kelionė – tiek fizinė, tiek dvasinė.

Penki knygos „Kelyje: 100 000 žingsnių su kunigu Algirdu Toliatu“ skyriai – tai penkių kelionės dienų kronika. Joje pasakojama apie sutinkamus žmonių ir gamtos sukurtus paminklus, ir kasdien kalbama svarstant vis naujas temas – tikėjimo, kūrybiškumo, atjautos, atleidimo, nuolankumo, meilės sau ir savo artimui. Prie žygio kalnuose savaip prisideda kiekvienas iš trijulės – Algirdas Toliatas kalba, kaip prasmingai nugyventi žemiškąjį gyvenimą ir jaustis laimingu, Algimantas Aleksandravičius fiksuoja įspūdingus vaizdus ir dalinasi pasakojimais apie kūrybiškumą, o Lina Ever vakarais prie laužo skaito H. K. Anderseno pasakas.

Apie visus kelionės epizodus knygoje kalbama atvirai – pasakojama apie kasdien patirtus įspūdžius ir nuotykius, nenutylint apie nuovargio paskatintus konfliktus, nepatogumus ir baimes. Knygoje publikuojami Linos Ever tekstai ir Algimanto Aleksandravičiaus fotografijos atgaivins Vokietijos gamtos ir žmonių papročių grožį. Galbūt jie suvilios ir jus į žygį, o knyga „Kelyje: 100 000 žingsnių su kunigu Algirdu Toliatu“ taps jūsų kelionės pradžia.

Kunigas Algirdas Toliatas puikiai visiems pažįstamas dvasininkas. Yra išleidęs jau dvi pamokslų knygas, kurios puikuojasi geriausiai parduodamų leidinių dešimtukų viršūnėse. Baigęs Vilniaus kunigų seminariją, jis studijas tęsė Prancūzijojes ir Italijoje. ijose. Kunigas pasakoja, kad į Prancūziją išvyko metams, bet užsibuvo net penkis, nes susidomėjo filosofijos studijomis. 2013 m. jis buvo paskirtas Lietuvos policijos vyriausiuoju kapelionu, o jo netikėti sumanymai, kaip kad socialiniuose tinkluose transliuojamos Šv. Mišios, susilaukė didžiulio visuomenės dėmesio.

Knygos bendraautorė – Vokietijoje gyvenanti žurnalistė, tinklaraštininkė ir rašytoja Lina Ever, yra sukūrusi keturis romanus.

Į varginančią kelionę Saksonijos Šveicarijoje Lina Ever ir Algirdas Toliatas įkalbėjo leistis ir žymų fotomenininką Algimantą Aleksandravičių. Jo fotografijos yra išleistos daugiau kaip 10 autorinių knygų, o jo personalinės parodos skaičiuojamos dešimtimis. Algimantas Aleksandravičius – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos Garbės narys, jo kūryba įvertinta ir kitais reikšmingais Lietuvos bei užsienio apdovanojimais.  • ISBN 978-609-466-341-3
  • UDK kodai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *