Įspėjimas

Įspėjimas

„Įspėjimas“ – beprecedentis Donaldo Trumpo prezidentūros užkulisių portretas iš anoniminio vyriausiojo pareigūno lūpų, kurio pirmieji įspėjimo žodžiai apie šalies prezidentą sukrėtė JAV sostinę.

2018 m. rugsėjo 5 d. leidinys „The New York Times“ paskelbė bomba tapusį straipsnį ir žengė itin neįprastą žingsnį, suteikdamas savo rašytojui anonimiškumą. Apibūdintas tik kaip „aukštas prezidento Donaldo Trumpo administracijos pareigūnas“, autorius pateikė liudytojams įžvalgą apie Baltųjų rūmų chaosą, administracijos nestabilumą ir žmones, savo darbe siekiančius suvaržyti Donaldo Trumpo beatodairiškus impulsus, kol jie nepažengė per toli.

Artėjant 2020-ųjų metų rinkimams, Anonimas ir vėl pasisako. Šioje knygoje autorius dar labiau praskleidžia uždangą, siūlydamas atidžiau pažvelgti į Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentą ir jo veiklą. Anonimas dalijasi paslaptimis, kurias Donaldas Trumpas bei jo artimiausia aplinka norėtų kuo giliau paslėpti ir leidžia suprasti, kad prezidento pirštai prikišti ten, kur jų tikrai neturėtų būti.

Knygos turinys nustebins ir mes iššūkį tiek demokratams, tiek respublikonams, motyvuos juos apsvarstyti, kaip vertinami tautos lyderiai, ir paaiškins, kokie bus vyriausiojo vado, netinkamo šiam vaidmeniui, perrinkimo padariniai. Donaldas Trumpas vaizduojamas, kaip žmogus, kuris neturi jokių gerų prezidento savybių, nežino, kaip valdoma valstybė, už ką atsakingi valdžios organai, bet svarbiausia – jis to nenori mokytis ir sužinoti. Anonimas pasakoja apie Donaldo Trumpo žiaurumą ir nemandagumą kiekviename bendravimo lygyje, nuo paprastų prezidentūros darbuotojų, iki kitų šalių lyderių.

„Įspėjimas“ – blaivaus proto žvilgsnis į tai, kas darosi Ovaliniame kabinete. Autorius dekonstruoja Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento veiklą, atskleisdamas piktnaudžiavimą valdžia, machinacijas, beprasmius pažadus ir dėl savo ambicijų aukojamą nacionalinį saugumą. Pasako Anonimo, šio žmogaus perrinkimas kelia grėsmę demokratijai. Autorius save laiko savo šalį mylinčiu patriotu, todėl yra pasiryžęs atvirai kalbėti apie tai, ką mato dirbdamas JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijoje.

„Įspėjimas“ – ypač aktuali amerikiečiams, kuriems būtina knygą perskaityti dar iki rinkimų. Donaldo Trumpo priešininkams leidinys patiks, tačiau Anonimas siekia paveikti ir prezidento šalininkus. Didžiausios ir galingiausios pasaulio šalies lyderio darbo užkulisiai gali sudominti kiekvieną skaitytoją, kuriam rūpi tarptautinė politika ir pasaulio ateitis.

Iš anglų kalbos vertė Jurga ŽiugždienėParašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *