Iranas – kita Mėnulio pusė

Iranas – kita Mėnulio pusė

Lietuvoje nedaug žinoma apie Iraną, jo gamtą, papročius, istoriją, nors persai, svarbiausi valstybės gyventojai, yra netolimi mūsų, indoeuropiečių palikuonių, giminaičiai.
Knygos autorius, dailininkas ir fotografas, keliaudamas po Iraną į kraštą žvelgia ne istoriko ar žurnalisto akimis, o tarsi impresionistas fiksuoja ryškius, įspūdingus buities vaizdus, mini svarbius praeities ženklus – mauzoliejus, paminklus, subtiliai tapo kraštovaizdžius, perteikia dabartinio Irano režimo atmosferą, vadinamosios revoliucijos sukeltą nerimą ir įtampą, gerai pažįstamą vyresniosios kartos lietuviams. Tai laisvo žmogaus laisvas žvilgsnis į pasaulį, kuris pamažu atsiveria mums.
„Iranas mums – tolimas ir nežinomas tarsi Mėnulis ir nematomas tarsi kita Mėnulio pusė. Kaip gyventi ten, kitoje Mėnulio pusėje, kaip būti, keliauti, valgyti ir miegoti? Kaip iš ten siųsti laiškus ir žinutes, kaip bristi į sūrius Persijos įlankos vandenis ir eiti senu Tebrizo turgumi, kaip laukti traukinio ir kaip važiuoti autobusu, ką valgyti rytais ir kaip likti vienam pietų metu, kaip klausti kelio ir kaip išmokti tikėti, kodėl žodžiai kitokių formų ir prasmių ir kodėl jie vartojami gyvenimo papuošimams?
Viskas čia įmanoma ir įsigyvenama, tik tas taruf. Klausausi tų žodžių ir taip sunku priimti, kad visa tai, kas kalbama kitoj Mėnulio pusėje, yra tik kalba, tik tuščios formos, tik žodžiai, skraidantys po erdvę tarsi mėtomas kamuoliukas. Ping pongas. Visi tie žodžiai su realybe turi tiek nedaug bendro, kiek pienių pūkai, skraidantys pievoje, su traktoriaus varikliu. Čia juos matai, čia jie jau nuskrido, nebėra…“

Apie autorių

Marius Abramavičius Neboisia – dailininkas, poetas, fotografas, keliautojas, rašytojas, video menininkas, aitvarų meistras ir Užupio Respublikos diplomatas, šiuo metu Užupio ambasadorius Persijoje (Irane) ir  Santus Spiritus. 13 metų dirbo Užupio Respublikos ambasadoriumi Tibete.
Per savo gyvenimą, būdamas šiame kūne, pristatė daugiau nei 70 autorinių fotografijos ir tapybos parodų Lietuvoje, Gruzijoje, Norvegijoje, Danijoje ir kitose pasaulio šalyse.  Organizavo ne vieną akciją, festivalį, plenerą, kultūrinį renginį kviesdamas skirtingų pasaulio šalių menininkus į Užupį ir kitas pasaulio erdves.
Stato vertikales-bokštus lygumose ir kalnuose, dykumoje ir vandenyje. Keliaudamas aplankė apie trisdešimt pasaulio šalių. Be viso to, ėmė rašyti knygas. Moka dainuoti tamsoje.
Šiuo metu kuria vaizdais ir leidžia į dangų su aitvarais didžiules vėliavas.Iranas – kita Mėnulio pusė“ įraše yra 1 komentaras

  1. Perskaičiau – tikrai kaip kita mėnulio pusė ta šalis – nepažįstama, bauginanti, svetima. Patiko kitoks rašymo stilius – lyg pamąstymai, lyg išgyvenimai, o gal tik vienadienės mintys, čia yra, čia nuskrido. Rekomenduoju 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *