Įmonių teisinių formų konvergencija ir divergencija: ar Lietuvos teisinis reglamentavimas yra patrauklus tarptautiniame kontekste?

Įmonių teisinių formų konvergencija ir divergencija: ar Lietuvos teisinis reglamentavimas yra patrauklus tarptautiniame kontekste?

Studijos tikslas – palyginti Lietuvos ir pasirinktų užsienio valstybių teisinį reglamentavimą, siekiant įvertinti Lietuvos esamą situaciją ir pateikti konstruktyvių jo tobulinimo pasiūlymų bei rekomendacijų įstatymų leidėjui. Lyginamasis metodas pasirinktas todėl, kad globali tapo ne tik ekonomika, bet ir teisė. Todėl teisinių idėjų, taisyklių ar net ištisinių teisės institutų „skolinimasis“ tampa įprastu dalyku. Antra vertus, vienas iš nacionalinės teisės sistemos vertinimo kriterijų yra savo taisyklių palyginimas su užsienio valstybėse galiojančiomis taisyklėmis, siekiant atsakyti į klausimą, o kuri sistema efektyvesnė – mūsų ar jų? Tačiau dėl ribotos studijos apimties kai kurie klausimai, susiję su įmonių teise, nėra analizuojami, pavyzdžiui, įmonių vadovų civilinė atsakomybė, darbuotojų dalyvavimas valdant įmonę. Dėl tos pačios priežasties taip pat nėra analizuojama kitų teisės šakų – mokesčių, darbo, socialinio aprūpinimo ir kt. reikšmė įmonių veiklos teisiniam reglamentavimui. Ši knyga taip pat gali būti naudinga teisininkams praktikams ir naudojama kaip mokomoji teisės ir ekonomikos studijų priemonė.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *