Gyvybės triumfas : dešimt didžių evoliucijos išradimų

Gyvybės triumfas : dešimt didžių evoliucijos išradimų

Iš kur atsirado gyvybė? Kaip susikūrė DNR? Kas yra sąmonė? Kodėl mirštame? Tai tik keletas klausimų, į kuriuos bando atsakyti biochemikas Nikas Leinas (Nick Lane) savo knygoje „Gyvybės triumfas“. Ją į lietuvių kalbą išvertė ir išleido Lietuvos mokslų akademija.

N. Leinas įtikinamai pasakoja apie staigius virsmus ir pokyčius, dėl kurių mūsų planeta susiformavo tokia, kokia yra šiandien. Jis aprašo dešimt didžių evoliucijos išradimų, tokių kaip DNR, fotozintezė, kompleksinė ląstelė, regėjimas, sąmonė ar mirtis. Anot knygos autoriaus, kiekvienas jų – painus, daug diskusijų keliantis gyvybės istorijos žingsnis, neabejotinai veikiantis visą gyvąjį pasaulį. Remdamasis naujausiomis analizėmis ir eksperimentais, mokslininkas patraukliu stiliumi dėsto šių išradimų kilmės istoriją, funkciją ir įtaką bet kuriam Žemės organizmui.

N. Leino „Gyvybės triumfas“ – viena iš mokslo populiarinimo serijos „Mokslas visiems“ knygų. Iš viso šią seriją sudaro dvylika garsiausių pasaulio autorių knygų, kurias kruopščiai, pagal griežtus kriterijus atrinko ir leidžia Lietuvos mokslų akademija. Visos knygos parašytos aiškia ir kiekvienam suprantama kalba, be sudėtingų mokslinių terminų, todėl jos tinka ne tik mokslininkams ar dėstytojams, bet ir mokiniams, studentams ir visiems kitiems, kurie nori praplėsti akiratį, suprasti visuomenėje vykstančius procesus, sužinoti ateities prognozes.  • Originalus pavadinimas Life ascending
  • Elektroninę knygą galite atsisiųsti iš čia
  • ISBN 978-609-437-176-9
  • UDK kodai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *