Estetologijos įžvalgos

Estetologijos įžvalgos

Monografijoje „Estetologijos įžvalgos. Estetologija ir dvasingumas: pajauta, prasmė ir egzistencialai dvasinių galių kontekste“ aptariama naujas humanitarinis mokslas – estetologija – ir jo filosofinės prieigos. Žvelgiant tarpdiscipliniškai, analizuojami ir interpretuojami estetologijos pradmenys, atskleidžiama jų taikomoji reikšmė ir estetinė dvasingumo logika.
Tyrimas atliktas trimis analizės vektoriais: pirmasis yra nukreiptas į gelminę pajautos, kaip ikikalbinio prasmių steigties šaltinio, prigimtį, antrasis – į prasmės steigtį veikiant pajautai, šios steigties galimybės sąlygas ir būdus, trečiasis – į egzistencialus, atveriančius pajautomis įgyjamą ir žodžiais bei sąvokomis išreiškiamą pajaustos patirties įvairovę.

Monografija „Estetologijos įžvalgos. Estetologija ir dvasingumas: pajauta, prasmė ir egzistencialai dvasinių galių kontekste“ yra aktuali sprendžiant asmenybės tobulėjimo, ugdymo ir ugdymosi, pajautos ir mąstymo sąsajų problemas įvairiuose kontekstuose. Ji bus naudinga mokslo darbuotojams, dėstytojams ir mokytojams, moksleiviams ir studentams, tėvams ir politikams, visiems, kuriems rūpi esminiai žmogaus kūrybiškumo, dvasinio tapatumo, saviugdos ir dvasingumo sklaidos klausimai.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *