Emocinės laisvės technika : revoliucinė gyvenimo be streso sistema

Emocinės laisvės technika : revoliucinė gyvenimo be streso sistema

Kiek kartų sakėte sau: „Kodėl vėl jam tai pasakiau?“, „Kodėl vėl valgiau šitą maistą?“, „Kodėl vėl praleidau sporto treniruotę?“, „Kodėl man vėl trūksta pinigų?“, „Kodėl vėl esu susierzinusi, pikta, sutrikusi, pervargusi?“ Juk tikrai stengiatės pasikeisti, tobulėti, bet vis tiek rezultatai tokie patys, nepageidaujami. Daugelis iš mūsų manome, kad įveikti skausmą, sveikatos problemas, priklausomybes, antsvorį, santykių sunkumus ir išspręsti finansines problemas reikia laiko. Arba jos tiesiog neišsprendžiamos. Nickas Ortneris tvirtina ir gali įrodyti, jog yra kitaip. Turimas problemas galima išspręsti greitai ir lengvai. Bėda ta, kad mūsų smegenyse susiformavusios reakcijos į stresą yra tokios pat, kaip pirmykščio žmogaus: kovoti arba bėgti. Tik mūsų protėviams tokia reakcija kildavo susidūrus su tigru ar mamutu ir padėdavo išvengti žūties, o šiandien dėl nuolat besikartojančių kovos arba bėgimo reakcijų žmonės tampa išsekę, ligoti, liūdni, kenčia nuo antsvorio, patiria stresą ir apskritai jaučiasi nelaimingi dėl situacijų, susiklosčiusių gyvenime.
Emocinės laisvės technika (ELT) veiksmingai nutraukia kovos arba bėgimo reakcijas ir perprogramuoja smegenis bei kūną, kad šiedu veiktų ir reaguotų kitaip. ELT pasiekia problemos šaknis, sukuria proto ir kūno pusiausvyrą, ima keisti elgesį, savijautą ir pasaulio patyrimą. Vienas iš nuostabiausių emocinės laisvės technikos aspektų yra tas, kad galima iš karto pajusti jos sukeliamus kūno ir proto pokyčius.
„Tikiu, kad ELT yra vienas iš didžiausių šimtmečio perversmų psichologijoje ir medicinoje.“ – Dawson Church, „The Genie in Your Genes“ autorius

Norime numesti svorio, išgydyti kūną, pagerinti savo finansinę situaciją, užmegzti trokštamus arba patobulinti esamus santykius ir t. t. Emocinės laisvės technika gali visa tai ir dar daugiau.

Pradėti lengva. Knygoje išsamiai nagrinėjami kiekvienas iš šių aštuonių paprastų žingsnių:
1. Išsirinkite labiausiai slegiančią problemą (LSP) ir suformuluokite priminimo sakinį.
2. Įvertinkite labiausiai slegiančios problemos stiprumą subjektyvaus vertinimo sielvarto skalėje nuo 0 iki 10.
3. Suformuluokite pradinį teiginį.
4. Baksnodami karatė kirčio tašką tris kartus pakartokite pradinį teiginį.
5. Baksnokite aštuonis taškus pagal emocinės laisvės technikos seką, garsiai tardami pradinį teiginį. Kiekvieną tašką baksnokite 5–7 kartus.
6. Baigę aštuonių taškų baksnojimo seką, giliai įkvėpkite.
7. Pakartotinai įvertinkite savo problemos intensyvumą skalėje nuo 0 iki 10, kad patikrintumėte progresą.
8. Kartokite procesą, kiek reikia, kol sulauksite trokštamo palengvėjimo.

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *