Diskretieji matematiniai modeliai

Diskretieji matematiniai modeliai

– Kodėl Google taip staiga populiarumu aplenkė Yahoo paieškos tinklalapį? Kodėl naršant internetą, pirmiausia pasirodo tų, o ne kitų puslapių adresai?
– Su kokiomis gaminių kainomis uždaroji ekonominė sistema yra pusiausvyros būsenos? Kokiomis dalimis konkuruojančios bendrovės bėgant laikui pasidalys rinką? Kiek bendrovė turėtų gaminti gaminių vienetų, kad sunaudotų lygiai visus turimus išteklius? Arba gautų didžiausią pelną?
– Kaip reitingų bendrovės sudaro universitetų ar gimnazijų reitingus? Kaip pagal daugelį kriterijų palyginti visus investicinius projektus ir atrinkti naudingiausius?
– Kaip sujungti visus namus interneto kabeliu, kad jo prireiktų mažiausia? Kaip pieno perdirbimo įmonei sudaryti patį pigiausią ir greičiausią pieno surinkimo maršrutą?
– Kiek dienraščio egzempliorių turėtų užsisakyti spaudos kioskus valdanti bendrovė, kad pelnas būtų didžiausias, o nuostoliai – mažiausi? Kaip patikrinti, ar jūsų bendrovės užsakyta reklama veiksminga?
– Kodėl išduodamas jums paskolą, bankas apskaičiavo tokias palūkanas? Kaip pasitikrinti, ar gerai jas apskaičiavo? Kaip jas apsiskaičiuoti iš anksto? Kiek turėsiu mokėti kas mėnesį, grąžindamastą paskolą?
– Ties kokia riba nusistovės judriojo ryšio rinka? Kiek sumažės ežero tarša, sugriežtinus aplinkosaugos reikalavimus? Per kiek laiko koncerto reklama pasieks visus potencialius žiūrovus?

Kiekvienas iš šių klausimų slepia kurį nors iš diskrečiųjų matematinių modelių, dėstomų šiame vadovėlyje. Ne viena Lietuvos bendrovė jais naudodamasi sutaupo ir uždirba milijonus litų, o jūs,perskaitę šį vadovėlį, išsinagrinėję pavyzdžius ir išsprendę uždavinius, išmoksite tokius modelius sudaryti, analizuoti ir taikyti.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *