Dievas yra jaunas : pokalbis su Thomas Leoncini

Dievas yra jaunas : pokalbis su Thomas Leoncini

Šiandien didžiausias pasaulio „galvos skausmas“ – naujoji tūkstantmečio karta, jauni žmonės, turintys savo vertybių sistemą, darbo etiką ir požiūrį į pasaulį. Kaip Bažnyčiai pasiekti juos, kalbėti jų širdims? Popiežius Pranciškus, vos išrinktas tapęs vienu populiariausių šiandienos pasaulio lyderių, knygoje „Dievas yra jaunas: pokalbis su Thomas Leoncini“ kviečia visų kartų tikinčiuosius kartu kurti geresnį pasaulį.

Pontifikas visiems pasaulio katalikams turi žinią – Dievas yra jaunas, ir jis visada yra naujas. Dievas yra spontaniškas, energingas ir nori keistis – tai savybės, būdingos ir jauniems žmonėms. Anot Pranciškaus, tai gali padėti išspręsti gausybę pasaulį kamuojančių problemų ir padėti atsinaujinti Katalikų bažnyčiai. Popiežius siūlo paprastą išeitį iš pasaulį kamuojančių skurdo, prievartos ir susvetimėjimo problemų – jis tai vadina „švelnumo revoliucija“, kuri suvienytų visų amžiaus grupių tikinčiuosius geresnio pasaulio labui.

„Dievas yra jaunas: pokalbis su Thomas Leoncini“ metų pradžioje pasirodė ne tik italų, bet ir gausybe kitų kalbų – ispaniškai, vokiškai, prancūziškai, lenkiškai, kroatiškai. Šiandien popiežius Pranciškus prabyla lietuviškai, kreipdamasis ne tik į jaunimą, bet ir į visus tikinčiuosius. Anot jo, jauni žmonės yra šių dienų pranašai, kurie turi ne tik kalbėti apie ateitį, bet ir ją kurti. Vyresnieji, jo manymu, turi išmokti svajoti ir padėti jaunimui, neriboti veržlumo, kuris keičia pasaulį. Popiežius Pranciškus knygoje nevengia aktualių ir jautrių temų – jis kalba apie šiuolaikines technologijas, pasaulyje paplitusį smurtą ir prievartą. Anot popiežiaus, visos problemos turi krikščionišką sprendimą, tereikia suvienyti jėgas ir jo siekti.

„Dievas yra jaunas! Dievas yra Amžinas ir jam negalioja laiko taisyklės, tačiau jis gali nuolat atnaujinti ir atjauninti save bei visus pasaulio dalykus. Tai, ką išskirtinai turi jauni žmonės, būdinga ir Dievui. Jis jaunas, nes Jis kuria naujus dalykus ir myli atradimus. Jis stebisi ir myli nuostabą. Jis svajoja ir nori, kad svajotume mes“, – teigia popiežius Pranciškus.

Popiežių kalbinęs Thomas Leoncini – italų žurnalistas, rašytojas. Jis bendradarbiauja su Italijos, Ispanijos, Vokietijos ir kitų šalių žiniasklaida, o kartu su sociologu Zygmuntu Baumanu yra išleidęs bendrą veikalą. Thomas Leoncini domisi psichologiniais ir sociologiniais postmodernybės modeliais ir tęsia Baumano pradėtą darbą.

Vertė Lina GaučytėParašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *