Čempionų pusryčiai

Čempionų pusryčiai

„Čempionų pusryčiai“ – groteskiška, politiškai nekorektiška, šiek tiek nešvanki, socialiai kritiška ir labai juokinga knyga. Ji pirmą kartą išleista 1973 m., tačiau puikiai dera prie šiandienės Lietuvos gyvenimo, kur įsigalėjo vartotojiškas gyvenimo būdas, karjerizmas, masinė ir reklamos kultūra su visais jiems būdingais absurdais ir kvailybėm.

Respektabilus verslininkas Dveinas Huveris iškeliauja į menų festivalį Midlende, į kurį atvyksta ir mokslinės fantastikos rašytojas Kilgoras Trautas. Jo romanas atskleidžia Dveinui „tiesą“, kad visas jį supantis pasaulis tėra piktavalis Visatos kūrėjo eksperimentas, o visi žmonės – robotai, bejausmės mašinos, kurios gyvena kasdienį nuobodų gyvenimą, dauginasi, kariauja, žudo viena kitą, teršia gamtą, alina ir naikiną savo planetą…

Kurtas Vonnegutas – išeivio iš Vokietijos proanūkis, gimė 1922 m. Indianapolyje (Indianos valstija). Sąjungininkų armijoje dalyvavo Antrajame pasauliniame kare, buvo patekęs į hitlerininkų nelaisvę. Prieš karą studijavo biochemiją, po karo – antropologiją, o šeštojo dešimtmečio pradžioje atsidėjo vien literatūrai. Sukūrė unikalų literatūrinį stilių, jungiantį mokslinę fantastiką su juoduoju humoru bei socialine satyra.

„Literatūrinės meistrystės viršūnė.“ Joseph Heller
„Linksma žmonijos pražūties pranašystė.“ New York Times
„Aštri mintis, beribė išmonė ir subtilus humoras veikia kaip intraveniniai narkotikai.“Daily Telegraph
„Itin humaniška knyga, nors gelia iki skausmo“ Kate AtkinsonParašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *