Berniukas nuryja visatą

Berniukas nuryja visatą

Debiutinis žurnalisto Trento Daltono romanas „Berniukas nuryja visatą“ pelnė, ko gero, visus įmanomus Australijos literatūros apdovanojimus. Tai istorija apie brolystę, draugystę, tikrą meilę, šeimos problemas ir negandų kupiną berniuko kelionę į suaugusių pasaulį.

1983-ieji, Brisbenas. Ilajaus Belo gyvenimas iš tiesų komplikuotas – tėvas negyvas, motina kalėjime, patėvis prekiauja heroinu, o vyresnysis brolis sąmoningai apsimeta nebyliu. Dar daugiau – abu berniukus prižiūri žymus nusikaltėlis, pabėgimo iš kalėjimų rekordininkas.

Net ir tokiomis aplinkybėmis Ilajus klauso savo širdies. Jis mokosi būti geru žmogumi ir svajoja tapti žurnalistu. Tačiau gyvenimas negailestingas, o likimas vis siunčia naujus išbandymus. Vienas jų – legendinis Brisbeno narkotikų prekeivis Titas Brozas.

Ilajus įsimylės, susidurs su tikrais blogiukais ir atkakliai sieks išgelbėti savo motiną. Ir visa tai – jam dar net nepradėjus lankyti vidurinės mokyklos!

Vos pasirodžius knygai „Berniukas nuryja visatą“, jos autorius Trentas Daltonas imtas lyginti su žymiausiais Australijos rašytojais Timu Wintonu ir Robertu Drewe. Pranašaujama, kad romanas taps šalies literatūros klasika ir geriausia per paskutinį dešimtmetį pasirodžiusia knyga.

Sunku ginčytis, nes „Berniukas nuryja visatą“ išties jaudinanti, graudi ir tikrai įkvepianti knyga. Tai daugiasluoksnis pasakojimas, kai ant tų pačių svarstyklių dedami šventumas ir šventvagystė, aukšti idealai ir šlykštūs nuopuoliai.

Knygos autorius Trentas Daltonas – vienas garsiausių Australijos žurnalistų, šiandien bendradarbiaujantis su „The Weekend Australian Magazine“. Už savo veiklą net kelis kartus apdovanotas „Walkley Award“ ir „Kennedy Award“ premijomis, be to keturis kartus nominuotas Metų žurnalisto titului. Rašytojas pasakoja, kad per savo žurnalisto karjerą prisiklausė pačių šiurpiausių kriminalinių nutikimų, tačiau iki šiol nėra girdėjęs nieko šiurpesnio nei jo motinos istorija, kurios dalimi buvo ir jis pats. Būtent motina tapo jo knygos herojės Frankės Bel prototipu.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *