Atsinaujinantys energijos ištekliai

Atsinaujinantys energijos ištekliai

Knygoje „Atsinaujinantys energijos ištekliai“ pristatomos atsinaujinančiosios energijos technologijos ir praktinio įgyvendinimo būdai. Leidinyje pateikiami šių technologijų teoriniai pagrindai, skaičiavimo pavyzdžiai, jų pritaikymo visame pasaulyje atvejai, aprašoma suteikta ekonominė nauda visuomenei, verslui ir poveikis aplinkai. Pristatomi visa tai patvirtinantys pažangiausi pasaulinio lygio taikomieji tyrimai.

Iš anglu kalbos vertė Samuelis Lukošius

„Atsinaujinantys energijos ištekliai“ – tai kiekybiniais skaičiavimais grįstas leidinys, kuriame aprašoma plati atsinaujinančiosios energijos technologijų įvairovė ir jų diegimas visame pasaulyje. Energijos tiekimas iš atsinaujinančių šaltinių (pvz., biodegalos, saulės šilumos, šviesos elektros, vėjo, vandens, bangų, potvynių, geotermijos ir vandenynų šilumos) yra svarbi kiekvienos šalies energetikos strategijos dalis, ypač dėl aktualių vietinės ir pasaulinės aplinkos apsaugos, energinio saugumo ir tvarumo klausimų. Laikotarpiu nuo pirmosios iki trečiosios šios knygos laidos daugelio atsinaujinančiosios energijos technologijų svarba stipriai išaugo: jos atliepia vyraujančias tendencijas, skatina tinkamą politiką ir suteikia puikių galimybių verslui.
Dėl minėtos plėtros šioje trečiojoje knygos laidoje gausu naujos informacijos, tačiau dėmesys skiriamas pagrindams ir pritaikymo analizei. Atsinaujinančioji energetika padeda apsaugoti nacionalinius išteklius, mažina taršą, stabdo klimato kaitą ir suteikia rentabilių paslaugų. Šie privalumai nagrinėjami pasitelkiant atvejų analizes ir praktinius pavyzdžius (uždavinius). Nemažai dėmesio skiriama rentabilumui ir galutinio vartojimo efektyvumui. Kiekvienas skyrius pradedamas pagrindine moksline teorija, o vėliau pereinama prie praktinio pritaikymo, poveikio aplinkai ir socialinių bei ekonominių aspektų, užbaigiama trumpais, medžiagai kartoti skirtais klausimais ir uždaviniais. Į knygą taip pat įtrauktos apžvalgos, kuriose aprašomi pagrindiniai teoriniai principai, kuriais grindžiamos atsinaujinančiosios energijos technologijos: elektros energija, skysčių ir dujų dinamika, šilumos mainai ir kietojo kūno fizika.Tekste gausu kryžminių nuorodų, išlaikomas nuoseklus simbolių žymėjimas. Svarbūs duomenys pateikiami knygos prieduose.
„eResource“ pateikiama susijusi atnaujinta pagalbinė kai kurių temų medžiaga, o užsiregistravusiems dėstytojams taip pat suteikiama prieiga prie knygos uždavinių sprendimų.
„Atsinaujinantys energijos ištekliai“ yra tinkama daugiadisciplinėms mokslo ir inžinerijos magistro studijų programoms bei kai kuriems bakalauro studijų moduliams. Mokslininkams ir inžinieriams, neturintiems tinkamo parengimo atsinaujinančios energetikos srityje, ši knyga bus naudinga įvadas ir vadovas.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *