Atgal negrįžę

Atgal negrįžę

Karolina Ušinskytė (g. 1993, Šiauliuose) – tekstų kūrėja, išeivijos tyrinėtoja, įvairių kultūrinių projektų koordinatorė ir aktyvistė. Į gyvenimą žiūrinti pro smalsumo prizmę ir laikanti save pasaulio piliete, kuri, gyvendama ir keliaudama po įvairias šalis, niekada nepamiršta savo lietuviškų šaknų.

Šitos knygos „Atgal negrįžę“ pagrindas – magistro baigiamasis darbas, apgintas Maltos universitete, papildytas naujais tekstais ir prisiminimais.

„Pasibaigus gynimui Maltos universiteto tarptautinių santykių departamento vadovė priėjo ir tarė: „Skaičiau kaip knygą“. Tad po keleto metų aš sau pamaniau – tegul bus knyga …“
K. Ušinskytė

Apie Lietuvą už jos ribų – Lietuvą su tais pačiais cepelinais, gintaro papuošalais, „Tautiška giesme“, rūpintojėliu ir krepšinio rungtynėmis. Ir apie misiją, kuriai jėgas skyrė kelios lietuvių kartos, kad ta Lietuva gyvuotų ir klestėtų.
Argi ne tokia yra kiekvieno mūsų priedermė ir gyvenimo tikslas – bent kažkiek ir bent ką nors, bet iš visos lietuvio širdies?
Apie tuos, kurie atgal negrįžę…

„Turi žinoti, iš kur esi kilęs. Jeigu žmogus nežino, tai jis yra kaip medis be šaknų…“
Kunigas A. Saulaitis

„…Lietuvių gyvenimas išeivijoj yra visoks – ir kultūrinis, ir politinis, ir ekonominis. Jis tęsiasi daugiau kaip šimtmetį, ir mes jį labai mažai pažįstame čia, Lietuvoje “
Lietuvos diplomatas M. GudynasParašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *