Aš ir mes : kaip užmegzti, palaikyti ir puoselėti tarpusavio santykius

Aš ir mes : kaip užmegzti, palaikyti ir puoselėti tarpusavio santykius

Christophe André – žymus prancūzų psichiatras. Rébecca Shankland – psichologė, socialinių ir emocinių įgūdžių specialistė. Kartu šis profesionalų duetas parašė psichologinę knygą„Aš ir mes“, kurioje nagrinėja žmonių tarpusavio ryšio svarbą.

Visi mes esame priklausomi nuo kitų žmonių. Tačiau priklausomybė, paprastai, skamba lyg kažkas neigiamo. Regis ji išryškina mūsų trūkumus ir negebėjimą gyventi savarankiškai. Bet priklausomybė taip pat yra žodis, kuris rodo, kad mus reikia žmonių ir mes tikrai neprivalome visko daryti vieni.

Pasak psichologinės knygos „Aš ir mes“ autorių Christophe André bei Rébeccos Shankland šiuolaikiniai tyrimai rodo, kad kuo artimesni žmonių tarpusavio priklausomybės ryšiai sukuriami ir puoselėjami bendruomenėje, tuo ji turtingesnė ir geriau išsivysčiusi, o jos nariai laimingesni ir labiau patenkinti gyvenimu.

Christophe André ir Rébecca Shankland manė, kad išleisti knygą „Aš ir mes“ šiandien itin svarbu. Padėję daugybei žmonių ugdyti savarankiškumą ir savigarbą, autoriai teigia, kad atėjo laikas subalansuoti gyvenimą ir įsileisti kitus žmones. Šiandien itin svarbu prisiminti, kad esame priklausomi vieni nuo kitų. Mes susiję ne tik su artimaisiais ar kaimynais, bet ir su visa žmonija. Egzistuojame tik kaip bendra visuma. Sąmoningas įsitraukimas į šią priklausomybę daro mūsų planetą geresne vieta gyventi.

Knygoje „Aš ir mes“ skaitytojai atras tarpusavio priklausomybės sampratą, jos svarbą ir kasdienius patarimus, padėsiančius geriausiai pasinaudoti ryšiais, pavyzdžiui, nebijoti prašyti pagalbos, pasitikėti, pereiti nuo emocinės priklausomybės prie konstruktyvaus prisirišimo. Autoriai padės rasti psichologinį balansą šeimoje, darbe, kurti tvirtus santykius tarp brolių ir seserų, o svarbiausia, patars kaip išlaikyti tarpusavio ryšius.

Autoriai siūlo tarpusavio priklausomybę priimti su džiaugsmu ir mėgautis tuo, kad ji mus praturtina, daro stipresniais ir protingesniais. Pagrindinė knygos „Aš ir mes“ idėja ta, kad vieni einame greičiau, bet kartu – toliau ir su didesniu džiaugsmu.

Iš prancūzų kalbos vertė Danutė Navickaitė-EtienvreParašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *