Rasputin

Rasputin

Rusų filmo „Rasputinas“, kuriame carienę Aleksandrą Fiodorovną vaidina Ingeborga Dapkūnaitė, kūrybinė grupė pirmąjį filmavimo etapą baigė sunkiai – ji negalėjo patekti nė į vieną Sankt Peterburgo kulto pastatą.

Filme pagal Eduardo Volodarskio ir Iljos Tilkino scenarijų Grigorijų Rasputiną vaidina Vladimiras Maškovas.

„Rasputino“ filmavimo darbai prasidėjo balandžio pabaigoje ir truko iki rugpjūčio pradžios, tačiau jie buvo griežtai slepiami. Dabar „Rasputino“ komanda iš Sankt Peterburgo vyksta į Naugardą, kur filmuos paslaptingojo aiškiaregio gyvenimo Sibire epizodus.

Mieste prie Nevos kinematografininkai susidūrė su dideliais sunkumais, nes dvasininkai jų neįsileido nė į vieną šventovę, išskyrus Samsono soborą (ir tai tik todėl, kad didžiąją laiko dalį jis veikia kaip muziejus).

Sužinoję, apie ką kuriamas filmas, dvasininkai režisieriui Andrejui Maliukovui užtrenkdavo duris ir netgi neleido filmuoti šalia cerkvių.

Filmo scenarijus skyla į dvi lygiagrečias linijas: G. Rasputino gyvenimo ir tardytojo Sviteno (aktorius Andrejus Smoliakovas) veiklos. Pastarajam Rusijos laikinosios vyriausybės ministras pirmininkas Aleksandras Kerenskis paveda ištirti aiškiaregio mirtį ir rasti visų jo „nuodėmių“ įrodymų.

Iš pradžių caro šeimos gydytojo nekentęs tardytojas ilgainiui jam pajunta simpatiją – negali pateikti kaltinimų po mirties.

Filmas sukurtas 2014 m. „Марс Медиа Энтертейнмент“ Россия

Премьера: 11 сентября 2014 (7 канал, Казахстан), 27 октября 2014 (Первый канал, Россия).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *